• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  4 miesiące temu  05.05.2021, ~ Administrator   

  Aby całkowicie odmienić wygląd kuchni, nie trzeba przeprowadzać generalnego remontu. Wystarczy farba w modnym odcieniu.

  Remont kuchni to z reguły trudne i długotrwałe przedsięwzięcie. Nowe szafki trzeba zwykle wykonać na wymiar, a następnie uzbroić się w cierpliwość – wymiana mebli, kafli na ścianach, a niekiedy i podłogi może bowiem potrwać. Dlatego wielu samozwańczych dekoratorów wnętrz pomija ten krok i zamiast stolarza wybiera farbę. Nowy kolor na szafkach, kaflach i panelach ściennych potrafi bowiem całkowicie odmienić wygląd kuchni – i to bez konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych.

  Kolor wszędzie

  Istnieje co najmniej kilka sposobów na pomalowanie kuchni tak, by całość tworzyła spójną kompozycję. Pierwszym jest pokrycie większej przestrzeni tym samym kolorem. Oznacza to, że farbą powlekamy nie tylko szafki – centralny punkt każdej kuchni, ale także kafle lub panele na ścianach. Najodważniejsi eksperymentują nawet z malowaniem podłogi. Jeśli chcemy podkreślić piękno dominującego odcienia, warto zestawić go z blatami w kontrastowym kolorze.

  Wszystko w rodzinie

  Zamiast jednolitego koloru możemy także postawić na barwy uzupełniające z tej samej palety, np. szafki pomalować na atramentowy błękit, a ściany powlec jaśniejszym, ale dopasowanym do całości ciemnoszarym odcieniem. Także i tutaj wzrok przyciągają kontrastowe blaty i wykończenia ścian, ale dzięki odpowiednio dobranym kolorom całość tworzy harmonijną, dobrze zgraną kompozycję.

  Nie bój się kontrastów

  Nieoczekiwane połączenia kolorów mają to do siebie, że ujawniają nietypowe piękno tam, gdzie spodziewamy się całkowitej kakofonii barw. Tak jest na przykład z kolorem atramentowego błękitu, który na tle przybrudzonego różu ścian nabiera oryginalnego, mocnego wyrazu. Tutaj rączki szafek i naturalny blat niewiele mają do powiedzenia – na pierwsze miejsce wysuwają się kontrasty, tworząc nieoczekiwane, acz spójne zestawienie.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Szafki i ściany pomalowane na ten sam kolor tworzą wyjątkowo spójną kompozycję.
  Dzięki odpowiedniemu doborowi koloru szafek i ścian powstaje wrażenie harmonii, przełamywane jedynie jasną kolorystyką blatu.
  Kontrasty nie zawsze rażą. Tu: róż i atramentowy błękit tworzą zaskakujące, acz spójne połączenie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony