• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Raport

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  Raport

  2 miesiące temu  30.06.2021, ~ Administrator   

  Nawet w dobie pandemii koronawirusa na rynku farb i lakierów rywalizacja o małych, lokalnych producentów trwa w najlepsze.

  Tylko w tym roku AkzoNobel przejął New Nautical Coatings – amerykańskiego producenta powłok jachtowych i właściciela marki Sea Hawk, portugalski CIN wykupił większość akcji włoskiej Grupy Boero specjalizującej się w produkcji farb architektonicznych, jachtowych i morskich, szwajcarska grupa Kabe przejęła niemieckiego producenta Geholit+Wiemer, a Hempel właśnie sfinalizował transakcję zakupu australijskiej i nowozelandzkiej marki Wattyl należącej do koncernu Sherwin-Williams. Zresztą także ten ostatni nie próżnował: w lutym 2021 r. świat obiegła informacja o przejęciu przez niego części działalności firmy Tennant w zakresie produkcji powłok przemysłowych. Największym jednak echem w mediach obiła się w ostatnim czasie agresywna działalność amerykańskiego koncernu PPG, który w tym roku zdążył już przejąć firmy VersaFlex, Wörwag, a także zdecydowanie największą zdobycz: skandynawską Tikkurilę. O tę ostatnią mocno rywalizował zresztą z firmą AkzoNobel, która usilnie próbowała przebić ofertę PPG, aż w końcu wycofała się z wyścigu.

  Już to krótkie zestawienie pokazuje, jak istotna w budowaniu pozycji konkurencyjnej na światowym rynku farb i lakierów jest strategia fuzji i przejęć. Łączą i wykupują się mali i duzi, Europejczycy i Amerykanie, a nawet organizacje skupiające producentów powłok, takie jak NACE International i Stowarzyszenie ds. Powłok Ochronnych (SSPC), które w ubiegłym roku podjęły decyzję o fuzji i utworzeniu AMPP – Stowarzyszenia na rzecz Wydajności i Ochrony Materiałów. Skąd ten trend?

  Pełen raport wraz z porównaniem największych producentów farb i lakierów w 2010 i 2020 roku przeczytasz TU
  lub w najnowszym numerze „Lakiernictwa Przemysłowego”. Zaprenumeruj już dziś: https://www.lakiernictwo.net/strony/prenumerata-przez-internet

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony