• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.08 - 30.09 Julian

  Przygotowanie Powierzchni

  Wydanie nr: 3(131)/2021

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  3 miesiące temu  25.06.2021, ~ Administrator   

  Aluminium znajduje zastosowanie w wielu obszarach przemysłowych, na przykład do tworzenia estetycznej konstrukcji budynku.

  Aluminium znajduje zastosowanie w wielu obszarach przemysłowych, na przykład do tworzenia estetycznej konstrukcji budynku.

  Strona 1 z 3

  Wstępna obróbka aluminium

  W obróbce wstępnej aluminium rozróżniamy linie do obróbki wstępnej czystego aluminium, linie mieszane z różnymi rodzajami materiału lub częściami o konstrukcji mieszanej (aluminium połączone z innymi metalami). To również decyduje o zastosowaniu chemicznej metody obróbki wstępnej.

  Myśląc o aluminium jako o materiale, kojarzymy je głównie z niską wagą, połyskiem i pewnym stopniem ekskluzywności. To tylko niektóre z powodów, dla których aluminium zostało użyte do budowy np. samolotów. Wkrótce potem powstała konstrukcja pojazdu, na przykład nadwozia prototypu Land Rovera 1947, który został wykonany z duraluminium, stopu aluminium opracowanego w 1909 roku przez Dürener Metallwerke. Części maszyn, kable elektryczne, rury, puszki i artykuły gospodarstwa domowego są również często wykonane z aluminium. Na całym świecie wskaźnik recyklingu aluminium (aluminium wtórnego) wynosi około 40%.
  Wiemy więc, że aluminium jest wykorzystywane w wielu różnych gałęziach przemysłu: blach walcowanych na zimno, na przykład do produkcji puszek do napojów gazowanych lub części karoserii, odlewów wykorzystywanych między innymi do produkcji obudów wycieraczek szyby...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Aluminium jest popularnym materiałem w konstrukcji pojazdów ze względu na niską wagę i wysoki poziom połysku. Na przykład felgi aluminiowe nadają samochodom droższy i bardziej sportowy wygląd.
  Bezchromowe systemy na bazie heksafluorotytanianu są już stosowane jako obróbka konwersyjna w produkcji aluminiowych puszek.
  W chemicznej obróbce wstępnej rozróżnia się linie do obróbki wstępnej, które przetwarzają tylko aluminium, części o mieszanej przepustowości lub części o mieszanej konstrukcji.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony