Szukaj

  Procesy Wspomagające

  Wydanie nr: 5(127)/2020

  Artykuły branżowe

  Procesy Wspomagające

  13 dni temu  13.11.2020, ~ Administrator   

  Narzędzie do analizy wyników na wydziałach powłok ochronnych

  Wykres trendów jest jednym z narzędzi matematycznych służących do wizualnego przedstawienia zapisów matematycznych. Jest bardzo popularnym narzędziem stosowanym przez technologów, inspektorów oraz kierownictwo wydziałów powłok ochronnych. Możemy z niego skorzystać dzięki takim aplikacjom, jak Excel, Google Sheets czy innych arkuszy kalkulacyjnych. Kto z nas nie widział w filmie „Wilk z Wall Street”, jak Leonardo DiCaprio obserwuje wykres trendów i dzięki informacjom dokonuje szybkiej sprzedaży, co owocuje zagrabieniem ogromnych pieniędzy? 

  Zarządzanie wizualne można scharakteryzować w bardzo prosty sposób, znak drogowy w postaci ośmiokąta w kolorze czerwonym każdy na świecie odczyta jako STOP, mimo iż napis może być po arabsku czy chińsku. W lakierniach bądź cynkowniach wykres trendów wykorzystywany jest najczęściej w celu kontroli poszczególnych współczynników, takich jak pH kąpieli na liniach kataforetycznych czy też warunki klimatyczne w kabinach lakierniczych. Informacje wizualne (zdjęcia, wykresy) lepiej trafiają do człowieka niż nawet najbardziej dokładne opisy, a w filozofii Lean Management jest to jedno z podstawowych narzędzi. 
  Wykres trendów podawanych na tablicach świetlnych zainstalowanych na linii produkcyjnej czy też ekranach komputerów powinien zawierać:

  opis osi pionowej (najczęściej wyrażony w procentach), opis osi poziomej (najczęściej dane opisujące konkretne linie, np. temperatura wanny nr 1, temperatura wanny nr 2,...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Źródło: https://inzynierjakosci.pl/2019/09/wskazniki-jakosci-produkcji-tablica/

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony