• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 4(132)/2021

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Technologie Lakiernicze

  ponad rok temu  03.09.2021, ~ Administrator   

  Widok na malarnię proszkową w firmie Zamtechnika.

  Widok na malarnię proszkową w firmie Zamtechnika.

  Strona 3 z 4

  Zmiana koloru

  ProfiCenter CP02 umożliwia również automatyczne czyszczenie inżektorów oraz zbiornika. Po wciśnięciu odpowiedniego przycisku na panelu dotykowym zbiornik jest automatycznie opróżniany z farby, aby przejść przez dokładny cykl czyszczenia. ProfiCenter CP02 mocnymi uderzeniami powietrza czyści automatycznie zbiornik, węże i inżektory. Wracająca z cyklonu farba podczas cyklu czyszczenia uzupełnia worek ze świeżą farbą, zapewniając oszczędności. Automatyczne pistolety proszkowe romer ProfiGun PA-1, podczas automatycznego wycofywania się z kabiny w trakcie cyklu czyszczenia, są automatycznie odmuchiwane przez zespół dysz pneumatycznych zamontowanych na boku ścian korpusu kabiny. Zastosowanie ProfiCenter CP02 w zestawieniu z transferową pompą farby zapewnia nieosiągalny dotąd komfort pracy, ułatwiając zmiany koloru.
  W ProfiCenter CP02 stosunek farby odzyskanej do świeżej jest programowalny, co umożliwia jeszcze lepszą kontrolę nad procesem. – Na pewno są takie produkty, które wymagają wysokiej jakości lakierowania – malujemy je wtedy tylko świeżą farbą – zadając odpowiednie parametry odzysku farby – dodaje Szymon Kuś. – W przypadku kiedy jakość jest na wystarczająco dobrym poziomie możemy odzyskiwać proszek, ustawiając stosunek farby świeżej do odzyskanej 50/50. Umożliwia to bezstopniowy czujnik poziomu farby w zbiorniku zasadniczym.
  ProfiCenter CP02 jest wyposażone w wagę farby świeżej, która jest sumowana do określonego zlecenia. Świeża farba jest stamtąd zasysana do zbiornika zasadniczego, gdzie jest dodatkowo przesiewana przez sito ultradźwiękowe – zapewniając jeszcze lepszą jakość lakierowanych detali.

  Kabina plastikowa KA-1, manipulatory serii MA1, dojazdy serii MX1-100, ProfiCenter CP02 – taka konfiguracja kabiny pozwala na zmianę koloru nawet w 15 minut.

  Polimeryzacja 

  Po lakierowaniu detale wjeżdżają do pieca do polimeryzacji zasilanego gazem za pośrednictwem wymiennika ciepła. Wlot i wylot suszarki jest zamknięty kurtynami powietrznymi. W piecu pracują układy wentylatorowe rozprowadzające powietrze po jego wnętrzu. Zarówno piec, jak i suszarka wykonane są ze specjalnie zaprojektowanych, łatwych do transportu segmentów, które montowane są u klienta na miejscu, co umożliwia wykonanie dużych konstrukcji.
  Konstrukcja ta – przewidziana na długą eksploatację – jest wynikiem wieloletnich prac działu R&D firmy Romer. Pozbawiona jest mostów cieplnych, jest solidna, przygotowana do dużych obciążeń oraz posiada całkowicie modułową budowę, które to moduły w większości powstają w procesach sterowanych automatycznie.
  Po opuszczeniu pieca do utwardzania schłodzone polakierowane detale są zdejmowane z przenośnika. Następnie trafiają do pakowania, po którym to procesie są dostarczane do odbiorców.      

  GALERIA ZDJĘĆ

  Sterowanie całym systemem odbywa się z poziomu panelu dotykowego.
  Wydajny system odzysku farby zapewnia cyklon.
  Kabina malarska wykonana jest z dielektrycznego PCV.
  Tunel przygotowania powierzchni.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 11
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...