• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 4(132)/2021

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  03.09.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 9 minut

    Widok na malarnię proszkową w firmie Zamtechnika.

    Widok na malarnię proszkową w firmie Zamtechnika.

    Strona 3 z 4

    Zmiana koloru

    ProfiCenter CP02 umożliwia również automatyczne czyszczenie inżektorów oraz zbiornika. Po wciśnięciu odpowiedniego przycisku na panelu dotykowym zbiornik jest automatycznie opróżniany z farby, aby przejść przez dokładny cykl czyszczenia. ProfiCenter CP02 mocnymi uderzeniami powietrza czyści automatycznie zbiornik, węże i inżektory. Wracająca z cyklonu farba podczas cyklu czyszczenia uzupełnia worek ze świeżą farbą, zapewniając oszczędności. Automatyczne pistolety proszkowe romer ProfiGun PA-1, podczas automatycznego wycofywania się z kabiny w trakcie cyklu czyszczenia, są automatycznie odmuchiwane przez zespół dysz pneumatycznych zamontowanych na boku ścian korpusu kabiny. Zastosowanie ProfiCenter CP02 w zestawieniu z transferową pompą farby zapewnia nieosiągalny dotąd komfort pracy, ułatwiając zmiany koloru.

    W ProfiCenter CP02 stosunek farby odzyskanej do świeżej jest programowalny, co umożliwia jeszcze lepszą kontrolę nad procesem. – Na pewno są takie produkty, które wymagają wysokiej jakości lakierowania – malujemy je wtedy tylko świeżą farbą – zadając odpowiednie parametry odzysku farby – dodaje Szymon Kuś. – W przypadku kiedy jakość jest na wystarczająco dobrym poziomie możemy odzyskiwać proszek, ustawiając stosunek farby świeżej do odzyskanej 50/50. Umożliwia to bezstopniowy czujnik poziomu farby w zbiorniku zasadniczym.
    ProfiCenter CP02 jest wyposażone w wagę farby świeżej, która jest sumowana do określonego zlecenia. Świeża farba jest stamtąd zasysana do zbiornika zasadniczego, gdzie jest dodatkowo przesiewana przez sito ultradźwiękowe – zapewniając jeszcze lepszą jakość lakierowanych detali.
    Kabina plastikowa KA-1, manipulatory serii MA1, dojazdy serii MX1-100, ProfiCenter CP02 – taka konfiguracja kabiny pozwala na zmianę koloru nawet w 15 minut.

    Polimeryzacja 

    Po lakierowaniu detale wjeżdżają do pieca do polimeryzacji zasilanego gazem za pośrednictwem wymiennika ciepła. Wlot i wylot suszarki jest zamknięty kurtynami powietrznymi. W piecu pracują układy wentylatorowe rozprowadzające powietrze po jego wnętrzu. Zarówno piec, jak i suszarka wykonane są ze specjalnie zaprojektowanych, łatwych do transportu segmentów, które montowane są u klienta na miejscu, co umożliwia wykonanie dużych konstrukcji.
    Konstrukcja ta – przewidziana na długą eksploatację – jest wynikiem wieloletnich prac działu R&D firmy Romer. Pozbawiona jest mostów cieplnych, jest solidna, przygotowana do dużych obciążeń oraz posiada całkowicie modułową budowę, które to moduły w większości powstają w procesach sterowanych automatycznie.

    Po opuszczeniu pieca do utwardzania schłodzone polakierowane detale są zdejmowane z przenośnika. Następnie trafiają do pakowania, po którym to procesie są dostarczane do odbiorców.      

    GALERIA ZDJĘĆ

    Sterowanie całym systemem odbywa się z poziomu panelu dotykowego.
    Wydajny system odzysku farby zapewnia cyklon.
    Kabina malarska wykonana jest z dielektrycznego PCV.
    Tunel przygotowania powierzchni.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 4(132)/2021

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne