• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 3(125)/2020

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  ponad rok temu  20.07.2020, ~ Administrator   

  Strona 2 z 3

  Przygotowania

  – Tegoroczna edycja z pewnością przejdzie do historii – mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA i DremaSilesia. – DREMA, która od ponad 40 lat jest integralną częścią rynku drzewno-meblarskiego, niczym papierek lakmusowy pokazuje kondycję branży i wyznacza nowe kierunki działań. Nie inaczej będzie w tym roku – zapewnia Półrolniczak. – Przygotowania do DREMY 2020 rozpoczęły się już w październiku 2019, dzięki czemu większość spraw związanych z organizacją targów została przeprowadzona przed wybuchem epidemii w Polsce. W zaawansowanym stadium znajdują się uzgodnienia z wystawcami dotyczące lokalizacji stoisk. Ostateczną liczbę wystawców będziemy mogli określić dopiero we wrześniu, dlatego że część firm zadeklarowała podjęcie finalnej decyzji o udziale w targach w miesiącach letnich – dodaje dyrektor targów.
  W ramach kompleksowej przestrzeni targowej, poza szeroką ekspozycją maszyn w ruchu i urządzeń do obróbki drewna, warto zarezerwować czas na dużą dawkę wiedzy – program wydarzeń poruszać będzie wszystkie problemy, z którymi obecnie boryka się przemysł drzewny i meblarski, zarówno w kraju, jak i za granicą.
  – Bezpieczeństwo zwiedzających i wystawców to nasz priorytet. Na bieżąco monitorujemy wytyczne rządu i Głównego Inspektora Sanitarnego i przygotowujemy się na maksymalizację bezpieczeństwa naszych gości – tłumaczy Andrzej Półrolniczak. 
  Jednym z elementów nowej polityki bezpieczeństwa będzie całkowite przeniesienie procedury rejestracji wystawców i zwiedzających do systemu online. Dalsze przygotowania uzależnione są od zaleceń instytucji państwowych, które pojawią się do września br.

  Na drodze do Przemysłu 4.0

  Innowacyjność w sektorze drzewnym i meblarskim jest niezmiernie ważna. Koniecznością stają się optymalizacja procesów produkcyjnych i stosowanie nowych technologii surowco- i energooszczędnych. Zautomatyzowanie linii produkcyjnych umożliwia odciążenie ludzi od pracy wykonywanej w szkodliwych warunkach, w zetknięciu z substancjami chemicznymi. Równocześnie, dzięki wykorzystaniu robotów, proces produkcji przyspiesza i jest bardziej wydajny. Na targach DREMA, dzięki pokazom pracy maszyn oraz obecności liderów rynku, jest możliwość doświadczenia i obserwacji procesu „Industry 4.0” na własne oczy.
  Silnym trendem w branży jest ekologia – ekspozycja wystawców poznańskich targów skupiać się będzie wokół ekodesignu i zrównoważonej produkcji, tak aby minimalizować negatywny wpływ przemysłu drzewnego i meblowego na środowisko naturalne, a także udoskonalić cykl życia produktów. Ponadto, stosowanie nowoczesnych maszyn, urządzeń i rozwiązań poprawia wydajność i zarządzanie przepływem materiałów, zmniejsza awaryjność i pomaga w ograniczeniu kosztów mediów, głównie energii elektrycznej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony