• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Wydarzenia

    Wydanie nr: 3(125)/2020

    Artykuły branżowe

    Wydarzenia

    ponad rok temu  20.07.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 2 z 3

    Przygotowania

    – Tegoroczna edycja z pewnością przejdzie do historii – mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA i DremaSilesia. – DREMA, która od ponad 40 lat jest integralną częścią rynku drzewno-meblarskiego, niczym papierek lakmusowy pokazuje kondycję branży i wyznacza nowe kierunki działań. Nie inaczej będzie w tym roku – zapewnia Półrolniczak. – Przygotowania do DREMY 2020 rozpoczęły się już w październiku 2019, dzięki czemu większość spraw związanych z organizacją targów została przeprowadzona przed wybuchem epidemii w Polsce. W zaawansowanym stadium znajdują się uzgodnienia z wystawcami dotyczące lokalizacji stoisk. Ostateczną liczbę wystawców będziemy mogli określić dopiero we wrześniu, dlatego że część firm zadeklarowała podjęcie finalnej decyzji o udziale w targach w miesiącach letnich – dodaje dyrektor targów.

    W ramach kompleksowej przestrzeni targowej, poza szeroką ekspozycją maszyn w ruchu i urządzeń do obróbki drewna, warto zarezerwować czas na dużą dawkę wiedzy – program wydarzeń poruszać będzie wszystkie problemy, z którymi obecnie boryka się przemysł drzewny i meblarski, zarówno w kraju, jak i za granicą.
    – Bezpieczeństwo zwiedzających i wystawców to nasz priorytet. Na bieżąco monitorujemy wytyczne rządu i Głównego Inspektora Sanitarnego i przygotowujemy się na maksymalizację bezpieczeństwa naszych gości – tłumaczy Andrzej Półrolniczak. 
    Jednym z elementów nowej polityki bezpieczeństwa będzie całkowite przeniesienie procedury rejestracji wystawców i zwiedzających do systemu online. Dalsze przygotowania uzależnione są od zaleceń instytucji państwowych, które pojawią się do września br.

    Na drodze do Przemysłu 4.0

    Innowacyjność w sektorze drzewnym i meblarskim jest niezmiernie ważna. Koniecznością stają się optymalizacja procesów produkcyjnych i stosowanie nowych technologii surowco- i energooszczędnych. Zautomatyzowanie linii produkcyjnych umożliwia odciążenie ludzi od pracy wykonywanej w szkodliwych warunkach, w zetknięciu z substancjami chemicznymi. Równocześnie, dzięki wykorzystaniu robotów, proces produkcji przyspiesza i jest bardziej wydajny. Na targach DREMA, dzięki pokazom pracy maszyn oraz obecności liderów rynku, jest możliwość doświadczenia i obserwacji procesu „Industry 4.0” na własne oczy.
    Silnym trendem w branży jest ekologia – ekspozycja wystawców poznańskich targów skupiać się będzie wokół ekodesignu i zrównoważonej produkcji, tak aby minimalizować negatywny wpływ przemysłu drzewnego i meblowego na środowisko naturalne, a także udoskonalić cykl życia produktów. Ponadto, stosowanie nowoczesnych maszyn, urządzeń i rozwiązań poprawia wydajność i zarządzanie przepływem materiałów, zmniejsza awaryjność i pomaga w ograniczeniu kosztów mediów, głównie energii elektrycznej.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...