• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 6(98)/2015

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Urządzenia Lakiernicze

  Drewno

  Motoryzacja

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.11.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 8 minut

  Strona 4 z 4

  Dla porównania, do zamiany ruchu obrotowego na ruch liniowy system cyrkulacyjnej pompy malarskiej może używać małego silnika BLDC, dwustopniowego reduktora przełożeń i prostego systemu napędu zębatkowego.

  Aby osiągnąć ruch postępowo-zwrotny, zostaje po prostu odwrócony kierunek obrotów silnika BLDC. Dzięki mniejszej bezwładności i precyzyjniejszemu sterowaniu momentem obrotowym, silnik BLDC sprawia, że jest to proste i skuteczne. Oprócz pomp, tego typu rozwiązania są już powszechne stosowane w innych urządzeniach działających automatycznie, takich jak ultraprecyzyjne i o dużej szybkości obrabiarki numeryczne CNC.


  Wniosek


  Wdrożenie pomp elektrycznych BLDC do systemów malarskich pozwala operatorom uzyskać optymalną wydajność, możliwość sterowania i poprawić osiągi. Dodatkowo, dzięki możliwości łączenia i cichej pracy, pompy elektryczne BLDC poprawiają warunki w środowisku pracy, czynią pracę cichszą, pozwalając w ten sposób operatorom pozostawać blisko pompy, aby zapewnić jej stałą wysoką wydajność.


  Tim Roman

  Graco

  Autor jest głównym inżynierem-mechanikiem w Industrial Products Division Graco Inc. Tim ma ponad 18 lat doświadczenia w inżynierii i pracował w Graco od ponad 10 lat nad rozwojem nowych technologii pomp, w tym pomp pneumatycznych oraz elektrycznych do cyrkulacji farb.

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik