• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 6(98)/2015

    Artykuły branżowe

    Antykorozja

    Urządzenia Lakiernicze

    Drewno

    Motoryzacja

    Technologie Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  01.11.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 8 minut

    Strona 4 z 4

    Dla porównania, do zamiany ruchu obrotowego na ruch liniowy system cyrkulacyjnej pompy malarskiej może używać małego silnika BLDC, dwustopniowego reduktora przełożeń i prostego systemu napędu zębatkowego.

    Aby osiągnąć ruch postępowo-zwrotny, zostaje po prostu odwrócony kierunek obrotów silnika BLDC. Dzięki mniejszej bezwładności i precyzyjniejszemu sterowaniu momentem obrotowym, silnik BLDC sprawia, że jest to proste i skuteczne. Oprócz pomp, tego typu rozwiązania są już powszechne stosowane w innych urządzeniach działających automatycznie, takich jak ultraprecyzyjne i o dużej szybkości obrabiarki numeryczne CNC.


    Wniosek


    Wdrożenie pomp elektrycznych BLDC do systemów malarskich pozwala operatorom uzyskać optymalną wydajność, możliwość sterowania i poprawić osiągi. Dodatkowo, dzięki możliwości łączenia i cichej pracy, pompy elektryczne BLDC poprawiają warunki w środowisku pracy, czynią pracę cichszą, pozwalając w ten sposób operatorom pozostawać blisko pompy, aby zapewnić jej stałą wysoką wydajność.


    Tim Roman

    Graco

    Autor jest głównym inżynierem-mechanikiem w Industrial Products Division Graco Inc. Tim ma ponad 18 lat doświadczenia w inżynierii i pracował w Graco od ponad 10 lat nad rozwojem nowych technologii pomp, w tym pomp pneumatycznych oraz elektrycznych do cyrkulacji farb.

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik

    WYDANIE 6(98)/2015

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne