Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Przygotowanie Powierzchni

  5 miesięcy temu  27.06.2019, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  We wrześniu ukaże się publikacja pt. „Obróbka strumieniowo-ścierna. Tom 1. Materiały ścierne” autorstwa Kazimierza Woźniaka. To kompleksowe opracowanie dotyczące różnych aspektów obróbki strumieniowo-ściernej.

  Opis

  Obróbka strumieniowo-ścierna, będąca jedną z ubytkowych metod obróbki powierzchni, miała swoje początki w II połowie XIX wieku. Jej rozwój, aż do obecnego stanu, powszechnie stosowanej i nowoczesnej metody obróbki powierzchni następował na skutek wprowadzania do stosowania zarówno nowych urządzeń obróbkowych, jak i mediów stosowanych w tych urządzeniach.
  Tom pierwszy to część dwutomowego opracowania dotyczącego obróbki strumieniowo-ściernej. Ten rodzaj obróbki, inaczej zwany piaskowaniem lub śrutowaniem, to jedna z najpowszechniejszych metod obróbki powierzchni – oczyszcza daną powierzchnię za pomocą sprzężonego powietrza, wody lub siły odśrodkowej.
  Obróbka ta ma bardzo szerokie zastosowania – wykorzystuje się ją powszechnie do oczyszczania powierzchni (rdza, antykorozja, pod malowanie) – najczęściej w przemyśle metalowym, jest to też oczyszczanie konstrukcji stalowych, to także przetwórstwo aluminium (profile aluminiowe), ale też tzw. kulowanie dla wytrzymałości sprężyn czy kół zębatych.
  W tomie pierwszym autor koncentruje się na analizie asortymentu współczesnych mediów do obróbki strumieniowo-ściernej.
  Publikacja przyda się inżynierom obróbki, technologom zakładów przemysłowych, pracownikom badawczo-rozwojowym zaplecza technicznego przedsiębiorstw, ale również studentom uczelni technicznych na kierunku np. mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa.

  Objętość: ok. 440 stron
  Format: B5
  Rodzaj oprawy: miękka
  Cena: 89 zł
  Termin wydania: 1 września 2019 r.

  Informacja o autorze

  Dr hab. inż. Kazimierz Woźniak jest absolwentem Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (1967 r.). Stopień doktora nauk technicznych uzyskał na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej (1973 r.), a dr. hab. na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH w Krakowie (1985 r.).
  Pracował w przemyśle materiałów ściernych (Fabryka Materiałów i Wyrobów Ściernych KORUND w Kole) i jego zapleczu rozwojowym (Ośrodek Badawczo–Rozwojowy Narzędzi). W latach 1980-91 pracował jako docent w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Koszalinie i Instytucie Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie. Od 1991 r. rozpoczął własną działalność gospodarczą, zakładając firmę MARBAD (Zakład Technik Obróbki Powierzchni) w Warszawie oraz jako współzałożyciel spółki DIAMENT (producent narzędzi diamentowych) w Inowrocławiu.
  Zainteresowania naukowe i techniczne autora dotyczą materiałów i narzędzi ściernych oraz obróbki powierzchni luźnym ścierniwem. Jest autorem sześciu monografii, w tym książek: „Materiały ścierne” wydanej w 1983 r. przez WNT i „Obróbka powierzchni w wygładzarkach pojemnikowych” wydanej w 2017 r. przez PWN oraz autorem bądź współautorem 130 artykułów w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych i technicznych oraz kilkunastu patentów.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 3
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony