• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Aktualności i przegląd rynku

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  27.06.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Strona 1 z 2

    We wrześniu ukaże się publikacja pt. „Obróbka strumieniowo-ścierna. Tom 1. Materiały ścierne” autorstwa Kazimierza Woźniaka. To kompleksowe opracowanie dotyczące różnych aspektów obróbki strumieniowo-ściernej.

    Opis

    Obróbka strumieniowo-ścierna, będąca jedną z ubytkowych metod obróbki powierzchni, miała swoje początki w II połowie XIX wieku. Jej rozwój, aż do obecnego stanu, powszechnie stosowanej i nowoczesnej metody obróbki powierzchni następował na skutek wprowadzania do stosowania zarówno nowych urządzeń obróbkowych, jak i mediów stosowanych w tych urządzeniach.
    Tom pierwszy to część dwutomowego opracowania dotyczącego obróbki strumieniowo-ściernej. Ten rodzaj obróbki, inaczej zwany piaskowaniem lub śrutowaniem, to jedna z najpowszechniejszych metod obróbki powierzchni – oczyszcza daną powierzchnię za pomocą sprzężonego powietrza, wody lub siły odśrodkowej.
    Obróbka ta ma bardzo szerokie zastosowania – wykorzystuje się ją powszechnie do oczyszczania powierzchni (rdza, antykorozja, pod malowanie) – najczęściej w przemyśle metalowym, jest to też oczyszczanie konstrukcji stalowych, to także przetwórstwo aluminium (profile aluminiowe), ale też tzw. kulowanie dla wytrzymałości sprężyn czy kół zębatych.

    W tomie pierwszym autor koncentruje się na analizie asortymentu współczesnych mediów do obróbki strumieniowo-ściernej.
    Publikacja przyda się inżynierom obróbki, technologom zakładów przemysłowych, pracownikom badawczo-rozwojowym zaplecza technicznego przedsiębiorstw, ale również studentom uczelni technicznych na kierunku np. mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa.

    Objętość: ok. 440 stron
    Format: B5
    Rodzaj oprawy: miękka
    Cena: 89 zł
    Termin wydania: 1 września 2019 r.

    Informacja o autorze

    Dr hab. inż. Kazimierz Woźniak jest absolwentem Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (1967 r.). Stopień doktora nauk technicznych uzyskał na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej (1973 r.), a dr. hab. na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH w Krakowie (1985 r.).

    Pracował w przemyśle materiałów ściernych (Fabryka Materiałów i Wyrobów Ściernych KORUND w Kole) i jego zapleczu rozwojowym (Ośrodek Badawczo–Rozwojowy Narzędzi). W latach 1980-91 pracował jako docent w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Koszalinie i Instytucie Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie. Od 1991 r. rozpoczął własną działalność gospodarczą, zakładając firmę MARBAD (Zakład Technik Obróbki Powierzchni) w Warszawie oraz jako współzałożyciel spółki DIAMENT (producent narzędzi diamentowych) w Inowrocławiu.
    Zainteresowania naukowe i techniczne autora dotyczą materiałów i narzędzi ściernych oraz obróbki powierzchni luźnym ścierniwem. Jest autorem sześciu monografii, w tym książek: „Materiały ścierne” wydanej w 1983 r. przez WNT i „Obróbka powierzchni w wygładzarkach pojemnikowych” wydanej w 2017 r. przez PWN oraz autorem bądź współautorem 130 artykułów w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych i technicznych oraz kilkunastu patentów.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...
    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne