Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Antykorozja

  11 miesięcy temu  01.12.2017, ~ Administrator   

  Nowe badania przeprowadzone w Nowej Zelandii popierają tezę, że burze słoneczne mogą powodować korozję w rurociągach z uszkodzonymi powłokami, w zależności od zastosowanej technologii.

  Naukowcy z Uniwersytetu Victorii w Wellington oraz Uniwersytetu Otago informują, że burze magnetyczne mogą powodować korozję w rurociągach, przy czym niektóre obszary są bardziej podatne na zagrożenia niż inne.

  Zdaniem profesora Uniwersytetu Otago Craiga Rodgera, erupcja na Słońcu uderza w Ziemię, co prowadzi do gwałtownych zmian pola magnetycznego, zwanych także burzą magnetyczną. Rodger podkreślił podatność naszej planety na te burze, w zależności od stopnia rozwoju technologii.

  Badacz z Uniwersytetu Viktorii w Wellington Malcolm Ingham dodał, że z powodu indukcji elektromagnetycznej, negatywnie wpływać na rurociągi mogą prądy indukowane na ziemi. Ingham zauważył, że badania przeprowadzone ponad 20 lat temu wskazały, że prądy wywołane przez aktywność magnetyczną zmieniają się w taki sposób, że napięcie rury staje się dodatnie względem ziemi. – To znaczy, że jeśli w okładzinie rurociągu jest jakiś otwór, to po pewnym czasie zmiany w polu magnetycznym spowodują korozję, co doprowadzi do awarii i wycieku – stwierdził Ingham.

  Najprawdopodobniej przykładem tego, co może się zdarzyć po burzy geomagnetycznej, jeśli powłoka zostanie przerwana, jest uszkodzony rurociąg w Northland (Nowa Zelandia). Nawet jeśli lata temu powłoka malarska tego rurociągu została uszkodzona, to każda burza geomagnetyczna może spowodować bardziej intensywną korozję i ostatecznie tym właśnie się kończy – powiedział Ingham. – Dla mnie skutki burz magnetycznych są czymś takim, co zawsze należy rozważyć podczas badania przyczyny incydentu.

  Zdaniem naukowców, łagodzenie korozji w rurociągach wymaga dalszych badań.

  Źródło: www.paintsquare.com.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony