• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Aktualności i przegląd rynku

    Antykorozja

    ponad rok temu  01.12.2017, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Nowe badania przeprowadzone w Nowej Zelandii popierają tezę, że burze słoneczne mogą powodować korozję w rurociągach z uszkodzonymi powłokami, w zależności od zastosowanej technologii.

    Naukowcy z Uniwersytetu Victorii w Wellington oraz Uniwersytetu Otago informują, że burze magnetyczne mogą powodować korozję w rurociągach, przy czym niektóre obszary są bardziej podatne na zagrożenia niż inne.

    Zdaniem profesora Uniwersytetu Otago Craiga Rodgera, erupcja na Słońcu uderza w Ziemię, co prowadzi do gwałtownych zmian pola magnetycznego, zwanych także burzą magnetyczną. Rodger podkreślił podatność naszej planety na te burze, w zależności od stopnia rozwoju technologii.

    Badacz z Uniwersytetu Viktorii w Wellington Malcolm Ingham dodał, że z powodu indukcji elektromagnetycznej, negatywnie wpływać na rurociągi mogą prądy indukowane na ziemi. Ingham zauważył, że badania przeprowadzone ponad 20 lat temu wskazały, że prądy wywołane przez aktywność magnetyczną zmieniają się w taki sposób, że napięcie rury staje się dodatnie względem ziemi. – To znaczy, że jeśli w okładzinie rurociągu jest jakiś otwór, to po pewnym czasie zmiany w polu magnetycznym spowodują korozję, co doprowadzi do awarii i wycieku – stwierdził Ingham.

    Najprawdopodobniej przykładem tego, co może się zdarzyć po burzy geomagnetycznej, jeśli powłoka zostanie przerwana, jest uszkodzony rurociąg w Northland (Nowa Zelandia). Nawet jeśli lata temu powłoka malarska tego rurociągu została uszkodzona, to każda burza geomagnetyczna może spowodować bardziej intensywną korozję i ostatecznie tym właśnie się kończy – powiedział Ingham. – Dla mnie skutki burz magnetycznych są czymś takim, co zawsze należy rozważyć podczas badania przyczyny incydentu.

    Zdaniem naukowców, łagodzenie korozji w rurociągach wymaga dalszych badań.

    Źródło: www.paintsquare.com.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...
    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne