Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  5 miesięcy temu  28.03.2018, ~ Administrator   

  AkzoNobel ogłosił sprzedaż 100% swojej działalności związanej z chemikaliami specjalnymi grupie Carlyle i GIC. Za przedsiębiorstwo otrzyma 10,1 miliarda euro. Transakcja ma zostać zakończona przed końcem 2018 r.

  Zgodnie ze strategią ogłoszoną w 2017 roku AkzoNobel wyodrębnił ze swej struktury działalność związaną z chemikaliami tworząc firmę Specialty Chemicals. Zarząd i Rada Nadzorcza doszły do ​​wniosku, że sprzedaż Specialty Chemicals leży w najlepszym interesie AkzoNobel i zainteresowanych stron, w tym pracowników, akcjonariuszy i klientów. Jest to wynik procesu, podczas którego AkzoNobel rozważał zarówno podział prawny, jak i sprzedaż prywatną.
  Grupa Carlyle jest obecna na całym świecie, ma duże doświadczenie w inwestowaniu w chemikalia. Jako odpowiedzialny inwestor Carlyle koncentruje się na stymulowaniu wzrostu, tworzeniu miejsc pracy i długoterminowym sukcesie finansowym. Grupa skupia się również na aspektach środowiskowych i społecznych. – Wierzymy, że nasze przedsiębiorstwo jest dobrze przygotowane, aby wychwycić możliwości rozwoju i jeszcze bardziej poprawić wydajność, a Carlyle ma duże doświadczenie w branży chemicznej i udokumentowane doświadczenie – powiedział Thierry Vanlancker, dyrektor generalny AkzoNobel.
  – Dzięki tej transakcji nasza firma ma szansę osiągnąć pełen potencjał – twierdzi Werner Fuhrmann, dyrektor generalny AkzoNobel Specialty Chemicals.
  Martin Sumner i Zeina Bain, dyrektorzy zarządzający w The Carlyle Group, dodali, że cieszą się, iż mogą zainwestować w branżę Specialty Chemicals i z dumą wspierać firmę o tak dużym dziedzictwie.
  Transakcja podlega zwyczajowym warunkom, w tym odpowiednim zezwoleniom regulacyjnym i konsultacjom z organami przedstawicielskimi pracowników.
  Za firmę AkzoNobel ma otrzymać 10,1 miliarda euro. Po odjęciu kosztów związanych z transakcją oraz innych zobowiązań, wpływy netto mają wynieść około 7,5 miliarda euro. Zdecydowana większość dochodów zostanie przekazana akcjonariuszom.
  Dodajmy, że AkzoNobel zostawił sobie dział produkcji farb i powłok lakierniczych.

  Tagi: AkzoNobel,

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony