• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Aktualności i przegląd rynku

    Aktualności i przegląd rynku

    ponad rok temu  28.03.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    AkzoNobel ogłosił sprzedaż 100% swojej działalności związanej z chemikaliami specjalnymi grupie Carlyle i GIC. Za przedsiębiorstwo otrzyma 10,1 miliarda euro. Transakcja ma zostać zakończona przed końcem 2018 r.

    Zgodnie ze strategią ogłoszoną w 2017 roku AkzoNobel wyodrębnił ze swej struktury działalność związaną z chemikaliami tworząc firmę Specialty Chemicals. Zarząd i Rada Nadzorcza doszły do ​​wniosku, że sprzedaż Specialty Chemicals leży w najlepszym interesie AkzoNobel i zainteresowanych stron, w tym pracowników, akcjonariuszy i klientów. Jest to wynik procesu, podczas którego AkzoNobel rozważał zarówno podział prawny, jak i sprzedaż prywatną.
    Grupa Carlyle jest obecna na całym świecie, ma duże doświadczenie w inwestowaniu w chemikalia. Jako odpowiedzialny inwestor Carlyle koncentruje się na stymulowaniu wzrostu, tworzeniu miejsc pracy i długoterminowym sukcesie finansowym. Grupa skupia się również na aspektach środowiskowych i społecznych. – Wierzymy, że nasze przedsiębiorstwo jest dobrze przygotowane, aby wychwycić możliwości rozwoju i jeszcze bardziej poprawić wydajność, a Carlyle ma duże doświadczenie w branży chemicznej i udokumentowane doświadczenie – powiedział Thierry Vanlancker, dyrektor generalny AkzoNobel.

    – Dzięki tej transakcji nasza firma ma szansę osiągnąć pełen potencjał – twierdzi Werner Fuhrmann, dyrektor generalny AkzoNobel Specialty Chemicals.
    Martin Sumner i Zeina Bain, dyrektorzy zarządzający w The Carlyle Group, dodali, że cieszą się, iż mogą zainwestować w branżę Specialty Chemicals i z dumą wspierać firmę o tak dużym dziedzictwie.
    Transakcja podlega zwyczajowym warunkom, w tym odpowiednim zezwoleniom regulacyjnym i konsultacjom z organami przedstawicielskimi pracowników.
    Za firmę AkzoNobel ma otrzymać 10,1 miliarda euro. Po odjęciu kosztów związanych z transakcją oraz innych zobowiązań, wpływy netto mają wynieść około 7,5 miliarda euro. Zdecydowana większość dochodów zostanie przekazana akcjonariuszom.
    Dodajmy, że AkzoNobel zostawił sobie dział produkcji farb i powłok lakierniczych.

    Tagi: AkzoNobel,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...