• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  Forum

  Dział

  Wątek

  • Malowanie proszkoweWĄTKÓW: 100
   • Problem! Proszę o pomocODSŁON: 2989
    ~ Dodany: ponad rok temu

    Witam. Mam problem prawdopodobnie z igiełkowaniem farby sherwin-williams (czarny mat). Proszę o podanie prawdopodobnych przyczyn występowania tego defektu. Poniżej załączam zdjęcie pomalowanego detalu po wygrzaniu. Sam defekt występuje czasem od razu przy nakładaniu proszku. Malowaliśmy te detale parę lat i nie było tego problemu. Może to być wadliwa farba bądź wpływ jakiejś chemii z obróbki cnc, spawalni, śrutowni albo złej jakości zamawiany materiał? Defekt występuje głównie na bokach ramki (inna grubość materiału na bokach). Używamy wagner prima sprint malowanie corona. Zdjęcie https://zapodaj.net/bf828656bdabf.jpg.html Najczęściej występuje przy malowaniu większych detali z tymi małymi nie ma takiego problemu. Występuje przy kazdych ustawieniach sterownika, zmianą napięcia etc.

  • ~ Koziołek 2 9 miesięcy temu Hmmm, nie mogę otworzyć zdjęcia więc nie za dużo mogę się wypowiedzieć, ale jeśli igielkuje to jest oznaka za dużej ilości proszku, spróbuj zmniejszyć chmurę. Nie widzę jakie są to detale ale spróbuj zaczynać malować od krawędzi pokrywając je raz i już do nich nie wracasz reszta sama się przylepi
   oceń komentarz zgłoś do moderacji
  • ~ Silnik_krokowy 1 7 miesięcy temu Niestety zdjęcie z linku się nie wyświetla. W większości przypadków igłowanie jest spowodowane zbyt wysokimi parametrami prądowo-napięciowymi. W takich przypadkach pomaga stosowanie pierścieni Supercorona (nie orientuje się czy takowe są w ofercie dla Wagnera ale raczej powinni mieć pod inną nazwą). Innym powodem może być zbyt duże ilości proszku w danym miejscu o czym wspominał Koziołek. Zaproponowany przez niego sposób nanoszenia powłoki jest bardzo dobry.
   oceń komentarz zgłoś do moderacji
  do góry strony