• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Forum

    Dział

    Wątek

    • Malowanie proszkoweWĄTKÓW: 125
      • Początki ODSŁON: 1966
        ~ Dodany: ponad rok temu

        Witam, dla wielu temat śmieszny i błachy lecz zaczynam swą przygodę z malowaniem proszkowym. Kilka pierwszych elementów już za mną, więc parę pytań się znalazło do osób znających się w temacie. Obsługuje urządzenie Gema, czy moglibyście wyjaśnić, dać parę wskazówek jak prawidłowo ustawić wszystkie parametry? Tzn wiem że dwa parametry odpowiadają za powietrze, dwa kolejne za napięcie i natężenie prądu. Chodzi o łopatologiczne wytłumaczenie który dokładnie parametr odpowiada za grubość nakładanej warstwy itp. Kolejne pytanie odnośnie nakładania kilku warstw proszku, dzisiaj mialem pomalować elementy na elekt red metalic (dwa składniki, Silver jako podkład i na to Red jako efekt koncowy) wygrzałem elementy, nałożony Silver (podkład) wygrzany i wszystko super, odczekałem do wychłodzenia przed druga warstwą No i nakładam Red No i za Chiny nie byłem wstanie nałożyć tej warstwy, kombinacje napięciem, natężeniem nic nie dały, powietrzem też nic, co zrobić na drugi raz? Zastanawiałem się czy dobrze zrobiłem że odczekalem aż materiał ostygnie po wygrzaniu pierwszej warstwy? Mam nadzieję że doświadczeni koledzy pomogą, wiem że wielu Moze się naśmiewać z tak blachych spraw ale wolę zapytać osób które mają doświadczenie w tej branży.

      Nie ma jeszcze komentarzy...