Szukaj

Forum

Dział

Wątek

• Malowanie proszkoweWĄTKÓW: 60
      • Nowa malarnia, pomoc przy konstrukcjiODSŁON: 378
        ~ Dodany: 3 miesiące temu

Witam serdecznie kolegów. Krótko o mnie, malowaniem proszkowym zajmuję się blisko 10lat więc temat i technikę znam bardzo dobrze. 7,5roku pracowałem jako lakiernik na zakładowej malarnii proszkowej, gdzie odbywała się produkcja i malowanie rozdzielnic elektrycznych - uwierzcie mi że opisując ową malarnię użycie słów Ferdynanda Kiepskiego "Sodomia i Gomoria" to mało... a firma znana szeroko w Polskę :) Później przeniosłem się 500m dalej na typowo przemysłową malarnię - poprostu cudo, 2 piece olejowe 8m jeden do wypalania drugi do suszenia, podwieszane szyny, kabina lewo prawo która sama wciągała szynę, cynkowanie łukowe, komora do śrutowania z automatyczną recyrkulacją śrutu,,, poprostu bajka... ale właściciel 76lat i dla klientów dziadziuś złoto... dla pracowników buc i prostak w skrócie. Synek nie lepszy mieżąć klientowi blachę przykładowo 2x1m nic dziwnego jak mu wyszło z 20kilka metrów... Ale fakt faktem, jakość urzywanej chemii, proszków i nakładanie nacisku na detale i wygląd ostateczny na najwyższym poziomie... ale z gościami nie szło wytrzymać Chcę otworzyć własną lakiernię, ale mam ograniczony budżet, stąd prośba do mądrzejszych... Jako że samo zagospodarowanie hali - którą dopiero zrobię, wyposażenie, system górny i konstruowanie nie stanowią najmniejszego problemu... to potrzebuję pomocy przy budowie pieca i kabiny. Dodam tylko że ceny netto! były następujące... śrut + lakierowanie (35 + 35) jeżeli dochodził podkład cynkowy lub cynk łukowy + 20 czyli można było zapłacić 90netto (110,70 brutto) za metr... a roboty tam jest co nie miara, sami duzi klienci, mój pomysł obniżyć koszta o 5zł na dzień dobry, zachowując tę samą technikę, proszki itd... i przejąć zaprzyjaźnionych klientów tym bardziej że do tamtej lakierni mam 3.5km, ponadto wspomniany synek się tym nie zajmuje w ogóle a stary to skończy prędzej czy później... choć na pewno prędzej... zostało 5 pracowników a jak się przyjmowałem było 15 :) Kabina prosta sprawa, tak jakby dwie osobne kabiny złączone do siebie bokami i obrócone tworząc system lewo prawo... w tej firmie w której pracowałem było w sumie 6 filtrów (po 3 na stronę) myślę że u mnie spokojnie po 2 filtry by wystarczyły... tylko pytanie jest o wentylator, jaki i jaka moc ??? Problem mam z piecem, my mieliśmy piece 2.2h 1.6w 8l ja chcę zrobić podobne wymiary z tym że góra 5-6m zrobię dokładnie wszystko to samo co w byłej lakierni, oprócz bram przesuwanych.... Z racji gabarytów elektryka raczej odpada, opał - hmmmm.... drożej wychodzi niż gaz, a nic mi nie stoi na przeszkodzie aby postawić zbiornik 2700l i ogrzewać gazem.... ? Problem mam z doborem odpowiedniego palnika i jego mocy, oraz ze zrobieniem lub kupieniem gotowego wymiennika do takiej instalacji.... w takim piecu może również przydałby się termoobieg ? i z tym też lipa.... co do wymiennika mam przed oczami system rur w które wchodzi płomień a od góry wentylator który to odmuchuje i gorące powietrze wpycha do pieca - tylko trzeba to fachowym okiem i rozumem rozjaśnić i rozrysować.... Dodatkowo sama konstrukcja pieca, w pierwotnym wyobrażeniu myślałem o szkielecie z profila obiciu płytą warstwową 20cm i już... ? Do tego oczywiście śrutowanie, chemia na felgi.... full opcja budrzet na wszystko jakieć 130-150tyś, działka swoja bezpośrednio przy krajówce, więc to już spora oszczędność.... Wujek ma firmę spawalniczą także o robote koszta tani materiał i pomysłowość konstrukcyjną się nie boję... tylko kwestie pieca i kabiny... Panowie pomoże ktoś ?

• ~ Dawid 1 2 miesiące temu Witam. Bardzo szczegółowo wszystko opisałeś. Kierunek masz dobry, jeżeli tylko masz rynek zbytu i widzisz w tym przyszłość - próbuj. Kabina tak naprawdę będzie sercem Twojej lakierni - musisz dobrze wszystko zaplanować, począwszy od konstrukcji po odzysk farby. 2 filtry powiadasz? Z tego co widzę, chcesz malować konkretne elementy - nie odkładaj na później założenie dodatkowego filtra, od razu zainstaluj 3, docenisz, kiedy poczujesz różnicę w dobrze ustawionym odzysku i czystości na terenie swojej hali. Wentylator dobierasz do wielkości kabiny, w zależności oczywiście, czy kabina będzie otwarta, czy zamknięta. Co do pieca, tu również w grę przede wszystkim wchodzi jego powierzchnia, budowa oraz materiał izolacyjny. Wymiennik jak najbardziej - docenisz oszczędności w eksploatacji. Szukasz pomocy? Daj znać: d.trusinski@wp.pl
      oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
    do góry strony