• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Forum

    Dział

    Wątek

    • Malowanie proszkoweWĄTKÓW: 125
      • Lakiernia Proszkowa - Legalność i PozwoleniaODSŁON: 2895
        ~ Dodany: ponad rok temu

        Tak jak w temacie, Panowie byłem u siebie w gminie odnośnie mojej lakierni, temat był taki czy na mojej działce budowlano-usługowej mogę sobie wybudować halę - z góry wiedziałem że mogę, kwestia tyczyła się tego czy mogę to zrobić na zgłoszenie, czy mogę postawić to według własnej "myśli technicznej" czy niestety muszę mieć projektanta, plan itd.... Pani zapytała na co mi ta hala, to mówię że na lakiernię proszkową między innymi, no i się zaczeło... że absolutnie że to przemysł, że szkodliwe itd... ale ona w sumie nie wie tylko się jej tak "wydaje"... ja z kolei "wiem" po 10 letnim doswiadczeniu, pracujac 7 lat w dużej fabryce produkującej rozdzielnice NN i mającej na własny użytek, pożal się Boże lakiernię... wiem że nigdy lakierni oficjalnie tam nie było, nawet w papierach nie mieliśmy nic o malowaniu, a raz do roku oddawali dla picu ze 3 kartony proszku że niby coś malują ale na bardzo małą skalę ... ale jak to konkretnie wyglądało to nie wiem, jak to ugryźć ? Potrzebuję jakieś pozwolenia na lakiernię czy nie ? Czy postawić halę, włożyć lakiernię i działać a profil firmy oficjalny zrobić np. piaskowanie i spawanie ? Na internecie znalazłem wpisy że jeżeli nie przekracza się przerobu tony proszku w ciągu roku to nawet zgłaszać nigdzie lakierni nie trzeba? Prosiłbym o szybką odpowiedź.

    • ~ bluehowk 1 ponad rok temu Witam. Z lakierna sa problemy o tyle ze powinno sie spełniac wszystkie przepisy ekologiczne a jak wiadomo niektore z nich sa smiesznie dziwn/ absurdalne i ciezkie do spełnienia w sieci jest duzo artykułow na ten temat. Zeby wszystkie spełniac napewno trzeba psiadac spory kapitał na wszystko albo dobre znajomosci dotego teraz jeszcze dochodza strefy gospodarcze na których mozna otwierac taka działalnosc.
      oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji