• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian
    • Malowanie proszkoweWĄTKÓW: 100
      • Problem z malowaniem aluminiumKOMENTARZY: 2ODSŁON: 218
        ~ Dodany: 21 dni temu

Dzień dobry. Mam nadzieje że uzyskam pomoc bo juz wszystkie pomysły ktore przychodzą mi do głowy nie zadziałały. Mam problem z trawieniem Alu. Chemie ktora używam to produkty marki Henkel typowe do trawienia aluminium Bonderite C-IC ST. Mianowicie w elementach po trawieniu wychodzi biały nalot lub dziwne przebarwienia. https://www.szybkiplik.pl/4w3CKap2Wp https://www.szybkiplik.pl/Y32vXPkurR

• Zobacz wszystkie komentarze ( 2 )
      • Piec KOMENTARZY: 2ODSŁON: 579
        ~ Dodany: 2 miesiące temu

Witam. Planuję otwarcie lakierni proszkowej, a jestem totalnie zielony i muszę się zdecydować na kupno pieca. Jakiej firmy piecy używacie i polecacie? Po głowie chodzi mi Romer, ale nie wiem dlaczego, dają tylko 1 rok gwarancji na piec który kosztuje grubą kasę? I jakie dodatkowe opcje wyposażenia pieca warto zamówic/jakie w ogóle są?

• Zobacz wszystkie komentarze ( 2 )
      • Nowa lakiernia - Budowa pieca - budowa kabinyKOMENTARZY: 0ODSŁON: 790
        ~ Dodany: 4 miesiące temu

Witam. Wkoncu ruszyłem z budową lakierni ! Zaczynam wykopki, instalacje, płytę i budowę ! pierwszym urządzeniem budowanym w środku będzie piec... Mam koncepcje swoją na szkielet, ale chciałbym zobaczyć jakieś zdjęcia z realizacji żeby się upewnić jaki profil i gdzie żeby to miało ręce i nogi, piec będzie miał 8.2 x 2.3 x 1.7 jedne drzwi zasilany opałem... Planuje 2palniki o mocy łącznej około 250 - 300KW, i tyle mojej wiedzy... Wiem tylko tyle że wymienniki mogą być z boku bądź na dachu pieca, do wymiennika "wchodzi" palnik jedna dziura druga wychodzi komin i to wszystko powinno być odmuchiwane przez wentylator - ale jaki? I nie mam pomysłu jak to spiąć do kupy jak zrobić ten odmuch wymiennika, rozprowadzenie ciepła czy boczna ściana po całości czy od spodu - nie widziałem jak to wygląda od środka podczas budowy - ktoś pomoże - jakieś kontakty, jakieś filmy, schematy gdzie kupić tanio i dobrze albo kto robi wymienniki ? Druga kwestia to kabina ale tutaj sprawa jest prosta i mniej istotna - ale o tym kiedy indziej. Narazie bym prosił o wszelką możliwą pomoc odnośnie pieca.

• Zobacz wszystkie komentarze ( 0 )
      • Nowa lakiernia - Budowa pieca - budowa kabinyKOMENTARZY: 0ODSŁON: 741
        ~ Dodany: 4 miesiące temu

Witam. Wkoncu ruszyłem z budową lakierni ! Zaczynam wykopki, instalacje, płytę i budowę ! pierwszym urządzeniem budowanym w środku będzie piec... Mam koncepcje swoją na szkielet, ale chciałbym zobaczyć jakieś zdjęcia z realizacji żeby się upewnić jaki profil i gdzie żeby to miało ręce i nogi, piec będzie miał 8.2 x 2.3 x 1.7 jedne drzwi zasilany opałem... Planuje 2palniki o mocy łącznej około 250 - 300KW, i tyle mojej wiedzy... Wiem tylko tyle że wymienniki mogą być z boku bądź na dachu pieca, do wymiennika "wchodzi" palnik jedna dziura druga wychodzi komin i to wszystko powinno być odmuchiwane przez wentylator - ale jaki? I nie mam pomysłu jak to spiąć do kupy jak zrobić ten odmuch wymiennika, rozprowadzenie ciepła czy boczna ściana po całości czy od spodu - nie widziałem jak to wygląda od środka podczas budowy - ktoś pomoże - jakieś kontakty, jakieś filmy, schematy gdzie kupić tanio i dobrze albo kto robi wymienniki ? Druga kwestia to kabina ale tutaj sprawa jest prosta i mniej istotna - ale o tym kiedy indziej. Narazie bym prosił o wszelką możliwą pomoc odnośnie pieca.

• Zobacz wszystkie komentarze ( 0 )
    do góry strony