• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Forum

    Dział

    Wątek

    • Inne tematyWĄTKÓW: 641
      • wklęsłe małe kropki na malowaniu proszkowymODSŁON: 8944
        ~ Koko Dodany: ponad rok temu

        Bardzo proszę o pomoc ! Otworzyliśmy malarnię miesiąc temu, lakiernik jest po szkoleniu i co nieco o malowaniu proszkowym wiemy, bo dość długo przygotowywaliśmy się zanim ruszyliśmy z malowaniem. Mamy chemię do wytrawiania i przez ostatni miesiąc wszystko było ok ( malujemy 8 godzin dziennie) aż do zeszłego tygodnia. Po wyjęciu z pieca na elementach malowanych proszkowo są małe KROPKI WKLĘSŁE. Dostawca farb mi podpowiedział i sama wyczytałąm ze mogą to być tzw "rybie oczka" od silikonów i ogólnie tłuszczy w powietrzu lub nie odpowiednio wyczyszczonej powierzchni elementu malowanego. Tylko, że używamy ostrej chemii i nie oszczedzamy na tym ... jak trzeba piaskujemy a od półtorej tygodnia gdzieniegdzie na KAZDYM prawie elemencie mam te kropki wklęsłe ... zrobiłam zdjęcia ale nie wiem czy da się tu wkleić ? Bardzo proszę o pomoc !

    • ~ Jan 8 ponad rok temu sprawcie czy osuszacz powietrza działa sprawnie. Mieliśmy podobny problem, osuszacz nam się zepsuł i w powietrzu sprężonym była woda
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Koko 7 ponad rok temu ok dziękuję bardzo ! :)
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Koko 6 ponad rok temu Właśnie sprawdziłam, jest woda w powietrzu sprężonym ... to chyba jakiś filtr założę.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Koko 5 ponad rok temu nie filtr tylko osuszacz
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Dominik Koral SC 4 ponad rok temu Witam, Pierwsze pytanie jakie powinniśmy sobie zadać co malujemy? Drugie pytanie co oznacza "ostra chemia"? Jeśli coś jest w strukturze detalu to chemią tego nie wytrawimy. Tak jak przedmówcy zalecałbym sprawdzić instalacje powietrzną, a oprócz tego zweryfikować, czy nadal malujemy te same produkty co malowaliśmy wcześniej, czy nic nie zmieniło się w ich składzie. Pytanie też, czy lakiernia jest odseparowana od reszty zakładu? To co Pan opisał może wynikać nie tylko z powietrza ;) Pozdrawiam Dominik.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Jakto 3 ponad rok temu Jak sprawdzić czy jest woda w sprężony powietrzu?
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Dominik Koral SC 2 ponad rok temu Odpowiadając na pytanie Pana powyżej. Aplikacja zacznie Panu wariować, a dokładniej mówiąc sterownik od aplikacji elektrostatycznej do malowania proszkowego zacznie pokazywać błędy. Jeśli ma to miejsce oczywiście w lakierni proszkowej. Najprostszy test, wziąć kawałek białej kartki papieru, przyłożyć do węża powietrznego i puścić powietrze. Odczekać 2 / 3 min i sprawdzić, czy nic nie pozostaje na kartce. Można też wezwać serwis, a oni sprawdzą to specjalnymi przyrządami pomiarowymi. Pozdrawiam Dominik
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ grubba 1 ponad rok temu Ja jeszcze od siebie wtrącę sprawdzenie, czy sprężarka przy piaskarce nie puściła oleju i nie nabijacie go sobie w detal.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji