• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Forum

    Dział

    Wątek

    • Inne tematyWĄTKÓW: 641
      • farba akrylowa a inne farby proszkoweODSŁON: 1890
        ~ wiktor Dodany: ponad rok temu

        Witam, jeżeli mam lakiernię proszkową i maluję poliestrami i epoksydami, a w pobliżu lakiernię mokrą (sąsiednie pomieszczenie)i wprowadzę do niej farbę akrylową, to mogę mieć problemy? Jeżeli wprowadzę na lakiernię proszkową, proszek akrylowy to na moich poliestrach i epoksydach mogą wystąpić problemy, kratery, oczka?

    • ~ reko 3 ponad rok temu jeśłi wprowadzisz na lakiernię proszkową proszek akrylowy to wysoce prawdopodobne, że przy braku rygoru na lakierni będziesz miał problemy. Zgazowania, igiełkowania, ważenie się farby. Linia musi być MEGA wyczyszczona.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ magrass 2 ponad rok temu NIGDY nie wprowadzaj lakieru akrylowego na tą samą linie bo będziesz miał problemy. Nie można tego ustrojstwa doczyścić. Znam kilka lakierni malujących felgi akrylami ale oni do tego postawili specjalną osobną linię bo czyszczenie doprowadzało ich do białej gorączki. A nie masz problemów z oparami na przechodzących z linii mokrej na proszkową?
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ wiktor 1 ponad rok temu dziękuję za wszystkie odpowiedzi na moje pytanie. Lakiernia mokra u mnie to osobne pomieszczenie oddzielone od lakierni proszkowej 2 drzwiami (chociaż nie zawsze są zamknięte) i korytarzem. Na lakierni mokrej nie używam farb akrylowych.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji