• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Forum

    Dział

    Wątek

    • Inne tematyWĄTKÓW: 641
      • budowa piecaODSŁON: 1832
        ~ krz Dodany: ponad rok temu

        Witam, jestem własnie w trakcie budowy pieca 4dł 1,5szr. 1.8wys. pytanie odnośnie foli ktora slyszalem ze mocuja w srodku pieca jaka to folia i czy faktycznie odbija ciepło eliminując z grubsza nagrzewanie się blachy zanią? buduje piec elektryczny wiec umnie izolacja podstawą. Planowo miało być ścianka z 20cm wełny roockwol prorox sl 930 między blachy a patrząc od środka pieca na blachę zewnętrzną przymocowana wełna alu fire rock 3cm co otym myślicie? Jeszcze mnie martwi fakt rozmieszczenia grzałek w piecu, szerokosc pieca to 150cm a grzałki robione przez selfa to stadart 109cm i myślałem żeby dać je w równych odstępach po długości ale jeśli chodzi o szerokość to raz z prawej strony pieca do ścianki przymocować raz z lewej. Nie bardzo chce robić termoobieg, wolałbym pominąć montowanie wentylatorów i zrobić samo grawitacyjnie. Jeśli możecie proszę o uwagi które mogły by wyeliminować błędy i jak znacie jakaś niedrogą firmę która robi gotowe skrzynki do sterowania pieca byłym w dzięczny za podanie do niej namiarów. pozdrawiam,

      Nie ma jeszcze komentarzy...