• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Targi Kielce nowych technologii


  Ponad 400 firm z 25 krajów z całego świata spotkało się na pięciu wystawach związanych z obróbką blach, metali, spawalnictwem, ochroną powierzchni i technikami pomiarowymi, czyli STOM-BLECH, STOM-TOOL, SPAWALNICTWO, EXPO-SURFACE i CONTROL-STOM.  1284wystawy_001.jpg


  Na STOM-TOOL w Kielcach zaprezentowane zostały najnowsze technologie, obrabiarki, maszyny i narzędzia oraz materiały stosowane do obróbki metali. Swoje stoiska miały tu także instytucje, stowarzyszenia, jednostki badawczo-rozwojowe, ośrodki targowe oraz wydawnictwa branżowe. STOM-BLECH to z kolei najnowsze technologie i maszyny do obróbki blach, m.in. nowoczesne cięcia laserowe i wodą, gięcie, wykrawanie czy malowanie. Nie zabrakło maszyn i narzędzi oraz materiałów stosowanych do obróbki blachy.


  1284wystawy_002.jpg


  W ramach odbywających się w tym samym czasie Międzynarodowych Targów Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO prezentowane były najnowsze maszyny, urządzenia oraz rozwiązania technologiczne i materiały stosowane w spawalnictwie, maszyny, urządzenia i osprzęt do spawania, materiały spawalnicze, systemy komputerowe wspomagające procesy spawalnicze, roboty, automaty, linie technologiczne, gazy techniczne.


  1284wystawy_003.jpg


  CONTROL-STOM to okazja do zaprezentowania najnowszych technologii i zdobycia niezbędnej w branży wiedzy. Pokazany został tu nowoczesny sprzęt kontroli pomiarowej, aparatura badawcza i wyposażenie pomieszczeń laboratoryjnych.

  W Targach Kielce odbyły się także po raz czwarty targi EXPO-SURFACE. Zakres branżowy ochrony powierzchni przed korozją został poszerzony o modne i ważne w każdej dziedzinie gospodarki kompozyty. Już teraz z powodzeniem stosowane są one w wielu znaczących dziedzinach gospodarki. Nie dziwi więc fakt, iż materiały te cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Na wystawie ponadto prezentowano technologie oraz urządzenia do nanoszenia powłok ochronnych, sprzęt do czyszczenia i przygotowania oraz pokrywania powierzchni, specjalistyczne środki chemiczne, jak również urządzenia czy systemy do obróbki powierzchni. Po raz pierwszy w halach pojawiły się przedsiębiorstwa proponujące gamę kompozytów.


  1284wystawy_004.jpg


  Wystawie towarzyszyły specjalistyczne dyskusje i spotkania połączone z warsztatami organizowanymi przez wspierającą targi EXPO-SURFACE Akademię Górniczo-Hutniczą. Wśród tematów wystąpień znalazły się m.in. nowoczesne metody monitorowania korozji, badania procesów korozyjnych, stopy i materiały kompozytowe odporne na korozję, powłoki antykorozyjne i nowoczesne metody ich wytwarzania i nanoszenia oraz ochrona przed korozją w systemach energetycznych, konstrukcji metalowych, żelbetowych, betonowych. Wśród produktów prezentowanych na tych wystawach znaleźć można było kilkadziesiąt premier i nowości. Zobaczyło je 5000 specjalistów.


  1284wystawy_005.jpg  Redakcja

  Tagi: exposurface,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...