• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła
    Strona 1 z 2

    ITM Polska - czołowe targi dla przemysłu zakończone


    Jak będzie się rozwijał polski i światowy przemysł w ciągu najbliższych lat, można było zobaczyć podczas targów ITM Polska, które odbyły się w Poznaniu. Wzięło w nich udział 937 wystawców i firm z 30 krajów. Targi stanowiły pełny przegląd nowoczesnych technologii i dorobku inżynierów, wynalazców oraz naukowców z ostatniego roku.


    Poznań przez cztery dni funkcjonował jako fabryka innowacji. W dziewięciu nowoczesnych halach podczas targów ITM Polska 2012 pracowały i prezentowały się setki najnowszych maszyn oraz urządzeń dla najważniejszych branż przemysłu: maszynowej, motoryzacyjnej, lotniczej, stoczniowej, kolejowej, zbrojeniowej, medycznej i wydobywczej. W sumie na ekspozycji znalazło się ponad 2000 ton sprzętu. W pierwszym dniu targi ITM Polska odwiedził prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, który wręczył później czterem firmom Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP.

    1190fabryka_000.jpg


    1190fabryka_001.jpg


    1190fabryka_002.jpg


    1190fabryka_003.jpg


    1190fabryka_004.jpg


    Międzynarodowa oferta i wymiana doświadczeń

    Reprezentacja firm zagranicznych w tegorocznej edycji targów stanowiła prawie 50 proc., dzięki czemu ITM Polska 2012 stanowiło spotykanie specjalistów z całego świata. Na ekspozycji można było zobaczyć ofertę firm z Austrii, Belgii, Białorusi, Brazylii, Bułgarii, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Kanady, Korei Południowej, Niemiec, Polski, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch, Węgier i USA. Pokazano około 100 tegorocznych europejskich i światowych nowości. Wystawcy byli zadowoleni z tegorocznych kontraktów. Siedem specjalistycznych salonów (Mach-Tool, Metalforum, Hape, Welding, Surfex, Transporta i Nauka dla Gospodarki) odwiedziło blisko 16 tys. zwiedzających z Polski i zagranicy oraz niemalże 100 dziennikarzy z redakcji branżowych, ogólnopolskich, radia oraz telewizji. Na stoiskach podczas ITM Polska swoją ofertę rozwiązań dla biznesu przedstawiło prawie 50 krajowych instytutów badawczych, jednostek naukowych, wyższych uczelni, firm i instytucji. Ten prezentowany na targach mariaż nauki z techniką ma na celu wspieranie innowacji oraz transfer technologii dla przemysłu, a także promocję najnowszych trendów i rozwiązań, dzięki którym producenci mogą produkować szybciej, łatwiej i przede wszystkim oszczędniej.

    1190fabryka_005.jpg


    1190fabryka_006.jpg


    1190fabryka_007.jpg


    1190fabryka_008.jpg


    1190fabryka_009.jpg


    Branżowe trendy podczas debat i pokazów

    Podczas tegorocznych konferencji i debat, które odbywały się w ramach ITM Polska, można było dowiedzieć się gdzie i jak stosuje się stale nierdzewne w architekturze współczesnej, jak wygląda stan przygotowań do budowy energetyki jądrowej w Polsce czy też w jaki sposób skrócić czas projektowania z 8 godzin do 5 minut. Eksperci i praktycy prezentowali systemy wirtualnej rzeczywistości oraz najnowsze metody w spawalnictwie i lakiernictwie. Atutem targów ITM Polska jest możliwość wypróbowania nowoczesnych urządzeń. Tak również było i w tym roku. Goście targowi mogli czynnie uczestniczyć w pokazach lakierniczych na powierzchni demonstracyjnej Poligon Umiejętności. Organizatorami tego wydarzenia są: redakcja czasopisma "Lakiernictwo Przemysłowe" oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. W tym roku praktyczne pokazy obróbki na żywo można było zobaczyć w wykonaniu firm: CNC, Graco, Monkiewicz, Ewa Mendel, EKO-BHL, Valspar, Ita, Wagner, Auer, Ultron oraz Nestro. W ramach Poligonu można było zapoznać się z nowymi technologiami z zakresu m.in. malowania metodą proszkową oraz na mokro, badania powłok dekoracyjnych, zabezpieczania antykorozyjnego czy odzysku farb. Nie mniej ciekawa była organizowana przez Instytut Spawalnictwa tegoroczna VIII edycja Akademii Spawania, która przybrała formę warsztatów pokazowych.

    Tagi: Surfex,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 4(78)/2012

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne