• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024
  Strona 1 z 3

  DREMA 2013 - zapraszamy na Poligon Umiejętności


  Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbywać się będą w Poznaniu w dniach 16-19 kwietnia.

  1289czekamy_001.jpg


  Redakcja "Lakiernictwa Przemysłowego" zaprasza na Poligon Umiejętności. Tylko tutaj będziesz mógł sprawdzić w praktyce nowoczesne rozwiązania do obróbki powierzchni, zapoznasz się z pracą ścian lakierniczych: wodnej i suchej, pomp oraz aplikacji różnych producentów, a także spróbujesz sił w malowaniu. Na przestrzeni demonstracyjnej pokazy organizować będą firmy: IVM Chemicals (dystrybutor MILESI), Italcolor, Vernicolor, Wagner-Service, Arkus (dystrybutor Graco), Nestro, Polish Styl, Nawara. Zapraszamy do pawilonu nr 3, na stoisko "Lakiernictwa Przemysłowego" nr 68.


  - Firma Nestro

  zaprezentuje ścianę lakierniczą NESTRO typ LACKY. Urządzenia tego typu posiadają standardowo wbudowany u góry na ścianie specjalny wentylator zapewniający bardzo dużą wydajność, wyposażony w silnik z zabezpieczeniem przeciw eksplozyjnym. Dodatkowym atutem urządzenia jest mały hałas. Ściana posiada na całej powierzchni suchy filtr wykonany na bazie specjalnego włókna szklanego, który ma zdolność absorpcji do 4700 mg/m kw. i skuteczności separacji 98-99%. Mata filtracyjna z włókna szklanego ma o wiele dłuższą żywotność od filtrów kartonowych, jest bezpieczniejsza w eksploatacji, można ją w łatwy sposób regenerować - czyszcząc sprężonym powietrzem, co nie jest możliwe przy zastosowaniu filtra kartonowego.


  - Firma Arkus, dystrybutor firmy Graco, pokaże najnowocześniejszy system dozowania farb. System pierwszy to zestaw dwukomponentowy 2KE Graco, a drugi to pistolet elektrostatyczny do nakładania farb wodnych. Zestaw dwukomponentowy 2KE charakteryzuje się: możliwością zastosowania 3 kolorów; obsługą 2 niezależnych pistoletów; mobilnym panelem sterowania z możliwością umieszczenia w odległości do 15 metrów od urządzenia; monitorowaniem pracy urządzenia za pomocą portu USB; prostą konstrukcją wykonaną z materiałów gwarantujących dłuższą żywotność; możliwością wyboru pomp dwuzaworowych lub mieszkowych. W związku z dynamicznie rozwijającym się rynkiem farb wodnych Graco zaprezentuje również najnowocześniejszy pistolet elektrostatyczny do nanoszenia farb wodnych. Główne zalety to: znakomity współczynnik objęcia, 100-proc. transfer cieczy na detal, prostota konstrukcji gwarantująca długotrwała i niezawodną pracę.


  - Firma MILESI, producent lakierów, prezentować będzie aplikację produktów rozcieńczalnikowych zastosowania elektrostatycznego oraz konwencjonalnego. Prezentowane będą produkty zarówno poliuretanowe, jak i akrylowe, barwione i bezbarwne. Oceniane będą parametry użytkowe otrzymanych powłok: siła krycia, wartość kolorystyczna oraz jednolitość matowości, a także parametry mieszanek pod kątem szybkości schnięcia oraz czasu żywotności mieszanki. W przygotowaniu są również pokazy efektu drewna naturalnego w cyklu rozcieńczalnikowym z zastosowania glaze ujednolicających oraz patyn. MILESI zaprezentuje ponadto różne rozcieńczalnikowe cykle lakierowania frontów meblowych, w tym: bezbarwny matowy cykl lakierowania lakierami posiadającym klasyfikację reakcji na ogień zgodną z EN13501 oraz lakierowanie w emaliach kryjących szybkoschnących.

  Tagi: Drema,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...