• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 24.01.2022-24.01.2023 Julian

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  6 miesięcy temu  12.11.2021, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Czy zastanawiasz się jaki będzie Kolor Roku Pantone 2022? W tym przewodniku ProPaintCorner.com dowiesz się: Dlaczego wprowadzono Kolor Roku (COTY)? Jak wybierają Kolor Roku? Jaki kolor przewidujemy na 2022 rok? I wiele więcej!

  Przez ponad dwie dekady, Kolor Roku Pantone miał wpływ na rozwój produktów i decyzje konsumentów w wielu branżach. Branże te obejmują wyposażenie wnętrz, modę, projektowanie graficzne, opakowania produktów i wzornictwo przemysłowe.

  Kolor Roku Pantone (COTY) zainspirował inne firmy do wypuszczenia własnych wyborów "koloru roku", które odzwierciedlają motywy przewodnie roku. Sam Pantone COTY jest ogłaszany co roku w grudniu przez grupę ekspertów kolorystycznych z różnych branż.

  Ten artykuł podsumuje również historię Pantone COTY, opisze proces wyboru koloru roku, w jaki sposób zwycięski kolor wpływa na trendy kolorystyczne i jak możesz go włączyć do swojego wystroju wnętrz.

  Co to jest Kolor Roku Pantone?

  Pantone Color System jest swego rodzaju „biblią kolorów”, która zapewnia, że ludzie na całym świecie używają tych samych kolorów w swoich materiałach i projektach. Jest to cały system dopasowywania kolorów.

  Pantone posiada oddział znany jako Pantone Color Institute. Według Pantone, jest to jednostka biznesowa w ramach Pantone, która podkreśla najlepsze sezonowe kolory, wybiera Kolor Roku Pantone, prognozuje globalne trendy kolorystyczne i doradza firmom w zakresie kolorów dla produktów i identyfikacji wizualnej marek.

  Ben Barnhart, który pisze dla Vectornator.io., jest zwolennikiem opinii, że „Kolor Roku Pantone to siła, z którą należy się liczyć; tworzy wiele szerokich i wyznaczających trendy wpływów w przemyśle projektowym i świecie projektowania produktów."

  Od skromnych początków

  Pierwszy Pantone COTY został zaprezentowany w 2000 roku. W ciągu ostatnich dwóch dekad Pantone urósł do rangi "siły, z którą należy się liczyć".

  StrategicFactory.com mówi: "To, co zaczęło się jako wymiana myśli, czyli dyskusje pomiędzy kilkoma osobami w czwartym kwartale roku, przekształciło się w 20-osobowy zespół - Pantone Color Institute - który rozpoczyna globalne badania wczesną wiosną, szukając powtarzających się wzorów lub kolorów w codziennych sytuacjach." I dodaje: "Proces ten trwa teraz prawie dziewięć miesięcy."

  ApartmentTherapy.com dodaje, że "teraz COTY naprawdę napędza trendy i zrodził inne kolory roku przeróżnych branż, od firm produkujących farby, po kosmetyki i nie tylko."

  Wybór Pantone COTY

  Pantone twierdzi, że proces wyboru COTY "wymaga przemyślanej analizy i trendów". Firma informuje, że "aby dokonać wyboru każdego roku, eksperci od kolorów Pantone z Pantone Color Institute przeczesują świat w poszukiwaniu nowych wpływów kolorystycznych."

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 3
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...