• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  7 miesięcy temu  05.10.2021, ~ Administrator   

  Neutralne beże i brązy będą świetnie komponowały się z każdym obrazem, zwłaszcza jeśli dodatkowo współgrają z kolorem ramy.

  Neutralne beże i brązy będą świetnie komponowały się z każdym obrazem, zwłaszcza jeśli dodatkowo współgrają z kolorem ramy.

  Obrazy, rysunki, szkice czy zdjęcia – odpowiednio wyeksponowane dzięki umiejętnemu doborowi kolorów ścian – zyskają całkiem nowy wyraz i odmienią wygląd pomieszczenia.

  Mówi się, że obraz na ścianie sam w sobie stanowi dla niej najlepszą ozdobę. To prawda, dlatego jeśli chcemy go odpowiednio wyeksponować, należy wystrzegać się zbyt dużej liczby dodatków. Już sama ściana w odpowiednim kolorze i wykończeniu będzie stanowiła dla niego najlepszą dekorację. Przyjrzyjmy się, jak dobrać jej kolor, aby współgrał z charakterem domowej galerii.

  Neutralne barwy

  Jeśli nasza kolekcja składa się z serii rysunków stanowiących zamkniętą kompozycję, wielobarwnych fotografii lub obrazów reprezentujących różne style i epoki, najlepiej prezentować się ona będzie na neutralnym, nienarzucającym się tle. Z powodzeniem możemy tu zastosować zarówno klasyczne biele, czernie i szarości, jak też kolory ziemi – beże i ciepłe odcienie brązu. Z jednej strony wyeksponują one bogactwo kolorów prezentowanych na obrazach, a z drugiej – nie będą z nim kolidowały, tworząc niemal niewidoczny, klasyczny podkład.

  Kolor jak z obrazka

  W przypadku zbioru powiązanych ze sobą prac lub kolekcji jednego artysty możemy także poeksperymentować z kolorem „wyciągniętym” bezpośrednio z obrazu. Dzięki temu podkreślimy spójność całej galerii, a jednocześnie uzyskamy nietuzinkowy efekt. Jako kolor podstawowy można zastosować zarówno barwę identyczną z tą na obrazach, jak i różne jej warianty kolorystyczne. W ich doborze pomóc mogą aplikacje umożliwiające zeskanowanie koloru z obrazu, takie jak Dulux Visualizer.

  Nastrój epoki

  Jeśli nasze dzieła sztuki reprezentują jedną konkretną epokę, możemy wzorem muzeów pomalować ich otoczenie na kolor charakterystyczny dla owej epoki. W ten sposób przeniesiemy naszych gości do czasów, w których powstały eksponowane prace. Co więcej, kolorem tym możemy pokryć nie tylko jedną ścianę, lecz całe pomieszczenie – pod warunkiem, że wybierzemy farbę w matowym lub satynowym wykończeniu. Półpołysk i połysk mają bowiem tendencję do odbijania refleksów świetlnych, co może przeszkadzać w podziwianiu kolekcji.

  dulux.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...