• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  ponad rok temu  18.05.2021, ~ Administrator   

  Jasna glina i brązowe dodatki ożywią i rozświetlą każdą łazienkę.

  Jasna glina i brązowe dodatki ożywią i rozświetlą każdą łazienkę.

  Różne odcienie gliny są w stanie ożywić każde wnętrze i wprowadzić ciepło nawet do bardzo słabo oświetlonego pomieszczenia – zwłaszcza jeśli połączymy je z odpowiednimi dodatkami.

  Jeśli przyjrzymy się obecnym trendom, łatwo dojdziemy do wniosku, że w tym roku w naszym otoczeniu nie ma miejsca na „gliniastą” czerwień. Jeśli jednak odważymy się z nią poeksperymentować, możemy sporo zyskać: odcienie terakoty jak żadne inne są bowiem w stanie ocieplić każde wnętrze, nadając mu swojski, przytulny, ale nie kiczowaty charakter. Przyjrzyjmy się trzem aranżacjom zainspirowanym ciepłem gliny.

  Jasna glina w łazience

  Ciepły odcień terakoty w łazience sprawi, że nasza cera nabierze zdrowszego, atrakcyjniejszego wyrazu. Ponieważ jednak zwykle pomieszczenie to nie należy do największych, warto postawić tu na jasny, przytłumiony odcień gliny i uzupełnić go delikatnymi akcentami w nieco ciemniejszym kolorze brązu. Najodważniejsi mogą zaś dodatkowo wprowadzić do wnętrza pojedyncze ciemnozielone dodatki.

  Blady róż w sypialni

  W sypialni najlepiej sprawdzają się odcienie przywodzące na myśl błogość, prostotę i delikatność. Dlatego dobrym wyborem będzie tu blady róż, jedynie odlegle przywodzący na myśl ognistą czerwień gliny. Zestawiony z tkaninami w kwiatowe wzory oraz drewnianymi meblami w jasnobeżowym odcieniu, nada naszej sypialni wrażenie harmonii i spokoju. Dla kontrastu możemy tę „słodycz” przełamać akcentami w kolorze przybrudzonej zieleni.

  Głęboka czerwień w holu

  W ciemnym holu warto pójść na całość: ze względu na ograniczone możliwości jego doświetlenia, szczególnie dobre sprawdzi się tu głęboka, żywa czerwień, przełamana ciemniejszymi i jaśniejszymi akcentami. Nie bójmy się eksperymentować: z ognistą gliną bardzo dobrze korespondował będzie ciemny brąz i beż. Pierwszy połóżmy na drewnianych powierzchniach, drugim możemy pomalować sufit lub skosy.

  GALERIA ZDJĘĆ

  W ciemnym holu warto postawić na odważne, żywe kolory i kontrasty. Źródło: Farrow & Ball
  Jasna glina i brązowe dodatki ożywią i rozświetlą każdą łazienkę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata