• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 24.01.2022-24.01.2023 Julian

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  6 miesięcy temu  29.10.2021, ~ Administrator   

  Jak przemienić taras w oazę spokoju i relaksu? Wystarczy kilka roślin, hamak, meble z demobilu i nastrojowe światło.

  W tym roku wiosna nas nie rozpieszczała, dlatego wielu z nas dopiero zabrało się za aranżowanie przestrzeni na zewnątrz. Jak ją urządzić, by jednocześnie zapraszała do odpoczynku i była zgodna z najnowszymi trendami w organizacji przestrzeni wokół domu? Postawmy na zieleń, naturalne materiały i tkaniny, a starym meblom nadajmy świeży wyraz, malując je na odważne, zdecydowane odcienie.

  Naturalne materiały

  Otoczony ogrodową roślinnością taras wręcz zaprasza do zanurzenia się w naturze. A jeśli dodatkowo ozdobimy go meblami i dodatkami z naturalnych materiałów, takich jak drewno, ratan czy juta, zyska modny, ekologiczny charakter. Ogromną zaletą tego typu naturalnych ozdób jest fakt, że pasują niemal do każdego stylu. Dlatego możemy je uzupełnić np. nowoczesnymi elementami z betonu, żelaza czy stali, które wprowadzą na nasz taras nieco modernizmu, a dodatkowo są łatwe w utrzymaniu i odporne na warunki pogodowe.

  Nie kupuj, odnów

  Jeśli nasze meble tarasowe mają już swoje lata i wymagają pilnej renowacji, spróbujmy zrobić to sami. Nierzadko drewno wystarczy oszlifować, a następnie zabezpieczyć olejem lub lakierobejcą, aby z dnia na dzień odzyskało dawny blask. A jeśli marzy nam się bardziej zasadnicza zmiana, możemy pomalować meble na określony kolor. W tym roku w modzie będą zdecydowane, odważne odcienie wprowadzające do tarasowej przestrzeni mocny akcent kolorystyczny.

  Pamiętaj o dodatkach

  Aby stworzyć na tarasie przytulny klimat, nie możemy zapominać o dodatkach. W tym roku zdecydowanie królują wśród nich rośliny – kwiaty, zioła i warzywa dekoracyjne, a także hamaki podwieszane pod sufitem i umiejętnie dobrane, nastrojowe oświetlenie, takie jak latarenki czy girlandy świetlne. Razem tworzą one wyjątkową atmosferę relaksu, wręcz zapraszając do odpoczynku na świeżym powietrzu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...