Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02 - 31.03 Julian

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  10 dni temu  19.02.2021, ~ Administrator   

  Szablon malarski pozwoli nam bez wysiłku odświeżyć nasze wnętrze. Źródło: Dulux

  Szablon malarski pozwoli nam bez wysiłku odświeżyć nasze wnętrze. Źródło: Dulux

  Jeśli mamy ochotę na zmianę wystroju, ale nie chcemy przemalowywać całego wnętrza, możemy sięgnąć po… szablon malarski.

  Szablony malarskie dostępne są niemal w każdym markecie budowlanym, a największy ich wybór znajdziemy w Internecie. Większość z nich może być używana wielokrotnie, dzięki czemu po dokładnym oczyszczeniu możemy je schować i wykorzystać przy kolejnym remoncie. Jednak ich największą zaletą nie jest łatwość użytkowania, lecz to, że mogą całkowicie odmienić nasze wnętrze. Wystarczy wałek malarski lub pędzel i trochę farby, aby nadać mu zupełnie inny wyraz – i to bez owijania wszystkiego folią, wynoszenia mebli i straty czasu.

  Jaki wzór wybrać?

  Wzorów szablonów malarskich jest niemal tyle, co samych szablonów. Według badań do najczęściej wybieranych należą te z motywami roślinnymi i zwierzęcymi, wszędobylskie dmuchawce i równie nieśmiertelne motyle, które od lat królują w sypialniach i salonach. Ci, którzy chcą, aby ich ściana mówiła za nich i wyrażała ich credo, chętnie sięgają po gotowe napisy z mottem, fragmentem piosenki, ulubionym cytatem czy powitaniem gości. Swoistą nowością i propozycją dla odważnych są geometryczne wzory – trójkąty, koła i kwadraty, które ułatwiają optyczne uporządkowanie przestrzeni.

  Co w salonie, co w sypialni?

  Nie ma jednej nadrzędnej zasady odnośnie doboru szablonu do pomieszczenia – wszystko zależy od naszego gustu i upodobań. Niemniej pewne motywy zdecydowanie lepiej będą pasowały do sypialni (chmury, gwiazdy), a inne – do kuchni (filiżanka z kawą, zioła). W salonie zaś szczególnie efektownie prezentować się będą wspomniane napisy: motta, cytaty i powitania.

  Jedynym wyjątkiem jest pokój dziecięcy, który rządzi się innymi prawami: tu warto sięgnąć po postaci z bajek i pogodne, proste motywy, takie jak np. gwiazdki. A jeśli dodatkowo wymalujemy je farbą fluorescencyjną, będą świeciły po zmroku.

  Jakiego koloru użyć?

  Kolor zawsze należy dobrać do szablonu – i to nie tylko pod względem rozmiaru czy struktury, ale także motywu. Jeśli chcemy wyeksponować wzór, warto sięgnąć po kontrastowe kolory. Jeśli zaś nasza kompozycja składa się z wielu drobnych elementów, możemy pobawić się kilkoma odcieniami, starannie dobierając je do koloru farby bazowej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony