• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 24.01.2022-24.01.2023 Julian

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  ponad rok temu  16.04.2021, ~ Administrator   

  Typowa boazeria jeszcze kilka lat temu zdawała się odchodzić do lamusa. Dziś triumfalnie wraca do łask pod postacią shiplap – poziomego deskowania, koniecznie w czarnym odcieniu.

  Jeszcze do niedawna trudno było sobie wyobrazić, aby celowo wprowadzać do wnętrz boazerię czy malować ściany na czarny kolor, a co dopiero łączyć ze sobą te dwa trendy. Amerykańscy projektanci – nieświadomi konotacji, jakie w Polsce budzi boazeria – postanowili jednak udowodnić, że takie połączenie jest nie tylko możliwe, ale i przynosi ciekawe efekty, nadając wnętrzu oryginalny, skandynawski charakter.

  Czym jest shiplap?

  Kluczowym elementem tego typu aranżacji jest shiplap – ściana z poziomo ułożonych, najczęściej sosnowych desek, bardzo popularna w regionie Missisipi czy Teksasu. Tworząc unikalny, rowkowany wzór, shiplap wprowadza do wnętrza rustykalny styl, który można dodatkowo podkreślić, stosując do wykonania ściany lekko podniszczone, bogate w sęki drewno.

  Shiplap można teoretycznie zamontować w każdym pomieszczeniu, ale najlepiej sprawdzi się we wnętrzach jasnych, przestronnych i niezagraconych, zwłaszcza w zestawieniu z kolorowymi meblami i odważnymi akcentami.

  Shiplap w czerni

  Już sam shiplap stanowi źródło ciekawych kontrastów, nadając wnętrzu unikalny wygląd. Jeśli zaś pomalujemy go na czarny kolor, zyska dodatkowo ponadczasowy charakter, dobrze komponując się z nowoczesnym meblami, jasnymi wykończeniami i odważnymi kolorami dodatków.

  Malowanie ściany z desek niczym nie różni się od powlekania innych elementów drewnianych: najlepiej pracować powolnymi ruchami zgodnie z kierunkiem ułożenia włókien, tak aby zapewnić równomierne pokrycie całej powierzchni. Nałożenie jednej warstwy zwykle nie wystarczy: po jej wyschnięciu trzeba będzie powlec shiplap kolejną warstwą. Aby oszczędzić sobie pracy, warto zastosować produkt typu podkład i farba w jednym.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Czerń i boazeria całkowicie przełamują stereotypy, świetnie wpasowując się zarówno w nowoczesne, jak i rustykalne wnętrza.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata