• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  4 miesiące temu  14.05.2021, ~ Administrator   

  Pokój dziecięcy nie musi kolorystycznie pasować do płci dziecka. Ważne, by jego kolorystyka koiła nerwy i zachęcała do odkrywania świata. Źródło: Dulux

  Pokój dziecięcy nie musi kolorystycznie pasować do płci dziecka. Ważne, by jego kolorystyka koiła nerwy i zachęcała do odkrywania świata. Źródło: Dulux

  Róż dla dziewczynki, niebieski dla chłopca? Oczywiście, możemy pójść w tę stronę, ale równie dobrze możemy postawić na uniwersalność i pomalować pokój dziecięcy w niebiesko-różowe, pastelowe odcienie.

  Klasyczny podział na róż i niebieskości w zależności od płci ma się nadal świetnie – wystarczy przyjrzeć się kolorom klasycznych niemowlęcych wyprawek. Czy jednak warto iść w tę stronę? Jak podają eksperci z firmy Dulux, ważniejszy jest umiar i pastelowe odcienie – to one bowiem stymulują rozwój dziecka i pobudzają je do działania.

  Gdy malec nie podpowie

  Starsze dzieci często wybierają na główne motywy swoich pokoi postaci z ulubionych bajek, symbole szczególnie lubianych dyscyplin sportowych czy ukochane zwierzęta. W przeciwieństwie do nich niemowlaki nie mają jeszcze swoich preferencji i pod tym względem są w całości zdane na rodziców. Co więc wybrać? Najlepiej postawić na rozwiązania uniwersalne, a jednocześnie stymulujące rozwój i ciekawość malucha. Świetnie w tej roli sprawdzą się wszelkie pastele, niekoniecznie w jednym dominującym odcieniu.

  Co za dużo, to niezdrowo

  A gdyby tak w tej roli obsadzić niebieski i róż? Takie postawienie sprawy – nieco na bakier w stosunku do dominujących trendów – świetnie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku, gdy pokój zamieszkuje rodzeństwo. Ale dziewczynki również nie pogardzą niebieskimi wykończeniami. Ważne tylko, aby we wszystkim zachować umiar: nie warto starać się na siłę wykorzystać wszystkich barw z danej palety kolorystycznej zgodnie z zasadą „im więcej kolorów, tym lepiej”. Ich nagromadzenie może spowodować u malucha problemy z koncentracją i zasypianiem.

  Jaki schemat wybrać?

  Gdy już wybraliśmy kolory, czas zastanowić się, jak je ze sobą zestawić. Istnieje na to bardzo wiele różnych sposobów – od klasycznej metody „jedna ściana, jeden kolor” po bardziej wyrafinowane techniki powalające optycznie manipulować wyglądem pomieszczenia. Wśród tych ostatnich na szczególną uwagę zasługują pionowe pasy, które powiększą małe wnętrze, a także podział w linii poziomej na górną i dolną część ściany.


  Firma Dulux opracowała paletę sześciu pastelowych odcieni idealnie pasujących do sypialni malucha. Źródło: Dulux

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony