• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  ponad rok temu  28.05.2021, ~ Administrator   

  Według ankiety ECOS Paints ponad połowa respondentów chce pozostawić za sobą okres pandemii, odnawiając i odmalowując swoje wnętrza. Źródło: ECOS Paints

  Według ankiety ECOS Paints ponad połowa respondentów chce pozostawić za sobą okres pandemii, odnawiając i odmalowując swoje wnętrza. Źródło: ECOS Paints

  Według ankiety ECOS Paints ponad połowa z nas chce odmalować swoje wnętrza, upatrując w tym sposobu na mentalny powrót do normalności po czasach pandemii.

  W maju 2021 r. firma ECOS Paints – producent ekologicznych farb i lakierów niezawierających lotnych związków organicznych – przeprowadziła ankietę, z której wynika, że większość z nas marzy o symbolicznym odmalowaniu jednego lub kilku pomieszczeń, aby w ten sposób odciąć się od tego, co było i otworzyć się na nowe doświadczenia. Ma to nam pomóc w przezwyciężeniu zmęczenia domem i przywróceniu mu klasycznych funkcji realizowanych przed wybuchem pandemii.

  Na kolejnych miejscach wymieniany był remont jednego pomieszczenia oraz remont całego domu. Poza potrzebą zmiany głównym argumentem na rzecz renowacji było zniszczenie na skutek intensywnego użytkowania: w ubiegłym roku domy przejęły funkcję sypialni, siłowni, biura, restauracji i SPA, zapewniając nam niezbędne schronienie, ale jednocześnie szybko tracąc walory estetyczne.

  Co ciekawe, ankieta wykazała, że mimo zwiększonego zainteresowania odnawianiem wnętrz w 2020 r. wielu respondentów odłożyło swoje plany remontowe na później i dopiero teraz zabiera się do dzieła. Część myśli o przemalowaniu wnętrz na kolor błękitny, zielony lub neutralny. Ten pierwszy symbolizuje bowiem stabilność i spokój, podczas gdy zielenie kojarzą się z energią i odrodzeniem, zaś kolory neutralne wprowadzają do wnętrza atmosferę relaksu.

  – W czasach, gdy świat zaczyna się budzić z ponadrocznego letargu, konsumenci poszukują łatwych sposobów, by odmienić swoje wnętrza – wyjaśnia Julian Crawford, dyrektor generalny ECOS Paints. – Nowy kolor pomieszczenia czy akcent kolorystyczny na ścianie mogą nie tylko wprowadzić do wnętrza zupełnie inny nastrój, ale także ukoić nasze zmysły. Niezależnie od tego, czy wracamy do stylu życia sprzed pandemii, czy też pracujemy hybrydowo, wszyscy chcemy zacząć od początku i zostawić za sobą to, co było.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata