• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  ponad rok temu  27.04.2021, ~ Administrator   

  Własnoręcznie namalowane wezgłowie łóżka to świetny sposób na wprowadzenie do sypialni własnego, oryginalnego stylu. Źródło Dulux

  Własnoręcznie namalowane wezgłowie łóżka to świetny sposób na wprowadzenie do sypialni własnego, oryginalnego stylu. Źródło Dulux

  Jeśli nasze łóżko nie ma wezgłowia, można je zawsze… namalować. I cieszyć się detalem, który stylem będzie dokładnie odpowiadał naszym upodobaniom.

  Piękne, misternie dekorowane wezgłowie łóżka może odmienić wygląd każdej sypialni. Jeśli jednak nasze łóżko nie dysponuje wezgłowiem, nie musimy go od razu wymieniać na nowe lub dokupować stylizowanych zagłówków. Tego typu element wykończenia można równie dobrze namalować samemu. Wystarczy farba, pędzel, kreda i ewentualnie papier gładziowy.

  Krok 1: wybierz kolory

  Nasz projekt warto zacząć od wyboru kolorów, którymi powleczemy ścianę za łóżkiem. Zacznijmy od zdefiniowania koloru podstawowego, który będzie stanowił tło dla innych dekoracji, a jednocześnie będzie korespondował z innymi odcieniami w sypialni. Dopiero w kolejnym kroku wybierzmy barwy uzupełniające, którymi wymalujemy wzory i detale na wezgłowiu. Także i one powinny pasować do pozostałych kolorów pomieszczenia. Do wymalowania detali idealnie nadadzą się testery kolorów dostępne w każdym markecie budowlanym.

  Krok 2: wyznacz kształt przewodni

  Nie zmieniając umiejscowienia łóżka, należy wyrysować kredą na ścianie ogólny kształt wezgłowia. Teraz możemy odsunąć łóżko i zabrać się za malowanie „tła”. Jeśli nie chcemy eksperymentować z malowaniem bezpośrednio na ścianie, możemy wyciąć szablon wezgłowia z papieru gładziowego, a następnie przykleić go za łóżkiem. Powlekając szablon, najlepiej zacząć od konturów, a następnie większym pędzlem wypełnić środek.

  Krok 3: czas na detale

  Kiedy farba całkowicie wyschnie, można zabrać się za malowanie kolorowych detali. Jak wspomnieliśmy, można wykorzystać do tego testery kolorów. Nie musimy przy tym za bardzo przejmować się tym, czy nasz kształt jest równy – ważne, że jest od początku do końca naszym dziełem i wyraża nas samych.

  Aby dopełnić kompozycji, po dosunięciu łóżka do ściany możemy zastanowić się nad ułożeniem na nim kilku poduszek w dopasowanych do wezgłowia kolorach.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata