• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 24.01.2022-24.01.2023 Julian

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  ponad rok temu  17.05.2021, ~ Administrator   

  Ciepłe biele, beże i opale to zdecydowanie najpopularniejsze kolory fasad w 2021 r.

  Ciepłe biele, beże i opale to zdecydowanie najpopularniejsze kolory fasad w 2021 r.

  Firma Dunn-Edwards opracowała paletę najpopularniejszych kolorów elewacji na kolejny sezon. Zdecydowanie dominować będą wśród nich ciepłe, uspokajające odcienie bieli i beżu.

  Wygląda na to, że epidemia koronawirusa jeszcze przez kilka kolejnych miesięcy zatrzyma nas w domach. A to zdecydowanie sprzyja remontom, w tym odnawianiu elewacji. Firma Dunn-Edwards sprawdziła, jakie kolory będą dominować na fasadach w tym roku i wytypowała cztery takie, bez których nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej elewacji.

  Ciepłe biele, beże i opale

  W tym sezonie ubiegłoroczny trend „ocieplania” fasad jeszcze zyska na sile: na elewacjach dominować będą ciepłe biele, łagodne beże oraz nieco odważniejsze i żywsze opale. Wszystkie świetnie komponują się z wieloma stylami architektonicznymi, ładnie wtapiając się w otaczający krajobraz. Dobrze współgrają także z naturalnymi dodatkami: drewnem i kamieniem.

  Blade, naturalne szarości

  Z drewnem, kamieniem i metalowymi akcentami bardzo dobrze komponują się także jasne, naturalne szarości. Jest to właściwie jedyny odcień szarości, który nie wyszedł jeszcze z mody. Kojarzony z naturą, jest chętnie stosowany jako równowaga dla ciepłych kolorów bieli i beżu – zwłaszcza w wydaniu o lekko zielonym kolorycie.

  Błękit i kolory morza

  Mimo dominacji ciepłych barw morskie zielenie, niebieskości i błękity wracają do łask. Jako symbol spokoju, refleksji i odnowy, sprawdzą się nie tylko we wnętrzach, ale także na elewacjach. Co więcej, świetnie komponują się z różnymi stylami, pasując zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych fasad w stylu górskim.

  Brązy i czerń

  Ciemnobrązowe i czarne fasady to propozycja dla odważnych użytkowników, którzy nie boją się manifestować swojego stylu w zasadniczy, otwarty sposób. Ale nie tylko: ciemna fasada może także pełnić funkcję maskującą, ułatwiając wkomponowanie obiektu w otoczenie, zwłaszcza w górski i leśny krajobraz.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Czernie i ciemne brązy ułatwiają wtopienie fasady w otaczający krajobraz. Źródło: Dunn-Edwards
  Ponadczasowe niebieskości nadadzą fasadzie spokojny, refleksyjny wyraz.
  Choć szarości powoli wychodzą z mody, w jasnym, neutralnym wydaniu będą stanowiły równowagę dla ciepłych odcieni.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata