• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 24.01.2022-24.01.2023 Julian

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  ponad rok temu  07.06.2021, ~ Administrator   

  Intensywna czerwień 114 „Hysteria” z palety firmy Caparol całkowicie odmieniła wnętrza Muzeum Ikon we Frankfurcie nad Menem.

  Intensywna czerwień 114 „Hysteria” z palety firmy Caparol całkowicie odmieniła wnętrza Muzeum Ikon we Frankfurcie nad Menem.

  Muzeum Ikon we Frankfurcie nad Menem to fenomen sam w sobie. Po gruntownej renowacji z użyciem farb Caparol wnętrza obiektu nabrały jednak niesamowitego wyrazu.

  Muzeum Ikon we Frankfurcie stanowi jeden z najbogatszych zbiorów eksponatów sztuki bizantyjskiej i postbizantyjskiej na świecie. Założone w 1988 r., zgromadziło w międzyczasie ponad 1000 ikon i mnóstwo innych obiektów sakralnych, w tym m.in. egzotyczne krzyże, rękopisy i obrazy z Etiopii. W 2020 r., niejako korzystając z faktu, że działalność wystawiennicza została wstrzymana z powodu pandemii Covid-19, kierownictwo muzeum podjęło decyzję o przeprowadzeniu gruntownej renowacji obiektu.

  Prace trwały ponad rok i obejmowały zarówno przebudowę architektoniczną wnętrza, jak i całkowitą zmianę jego wystroju. Nowy wystrój miał z założenia zadawać kłam typowym wyobrażeniom o muzeum sztuki sakralnej, a przywodzić na myśl kolorową kulturę lat 60. XX wieku. Dlatego wybór projektantów padł na kolor 114 „Hysteria” z palety farb wewnętrznych Caparol. Ten elegancki, a jednocześnie bardzo intensywny odcień jasnej czerwieni świetnie podkreśla wyjątkowy charakter ekspozycji, stanowiąc wręcz idealne tło dla prezentowanych w muzeum dzieł sztuki.

  Remont obiektu zakończył się w marcu 2021 r., a od maja można już na żywo podziwiać jego wnętrze.


  Remont Muzeum Ikon trwał ponad rok, a jego efekty od maja 2021 r. można podziwiać na żywo.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata