• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  ponad rok temu  07.05.2021, ~ Administrator   

  Jasne odcienie ścian i mebli optycznie powiększą i rozświetlą poddasze. Źródło: Dulux

  Jasne odcienie ścian i mebli optycznie powiększą i rozświetlą poddasze. Źródło: Dulux

  Poddasza mają w sobie coś urokliwego, ale ich urządzenie wymaga znacznie więcej inwencji i środków finansowych niż w przypadku innych mieszkań.

  Skosy, urokliwe światłocienie i rozgwieżdżone, nocne niebo – poddasza zdecydowanie mają w sobie coś urokliwego. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup mieszkania ze skosami, warto mieć świadomość, że jego aranżacja rządzi się nieco innymi prawami i, niestety, wymaga zwykle wyższych nakładów finansowych. O czym warto pamiętać, urządzając poddasze?

  Otwarte przestrzenie

  Zdecydowanie największą zmorą mieszkań na poddaszu jest ograniczona przestrzeń i nieustawność. Wszędobylskie skosy utrudniają aranżację przestrzeni i sprawiają, że każdy centymetr nabiera istotnego znaczenia. Dlatego warto zrezygnować z niepotrzebnych ścian i przepierzeń. Zamiast nich możemy zastosować przeszklenia lub ścianki z mlecznego szkła, które podzielą mieszkanie na strefy, ale jednocześnie będą swobodnie przepuszczały światło, rozjaśniając wnętrze. W tej samej roli warto wykorzystać lustra, zaś kuchnię najlepiej otworzyć na salon.


  Ciemniejsze kolory dobrze sprawdzą się jako element dekoracyjny, podkreślający wybrane elementy przestrzeni. Źródło: Dulux

  Wszystko jak na dłoni

  Typowym elementem poddasza są fragmenty konstrukcji dachu. Nie zakrywajmy ich płytami kartonowo-gipsowymi, lecz pięknie wyeksponujmy, wykorzystując do tego kolor i przemyślane zabiegi aranżacyjne. Więźba dachowa czy belki mogą być świetną dekoracją sypialni czy domowego biura – wystarczy je odpowiednio wyeksponować.

  Zabudowa na zamówienie

  Nie oszukujmy się: jeśli na poddaszu wszystko ma do siebie pasować, prawdopodobnie nie unikniemy zakupu mebli na zamówienie. O ile bowiem niskie szafki czy sofy mogą dobrze wpasować się w nasz projekt, o tyle półki czy szafki ścienne wymagają starannego zaprojektowania pod konkretny skos i przestrzeń.

  Jasne kolory

  Ograniczona przestrzeń powoduje, że malując poddasze, powinniśmy zdecydowanie unikać ciemnych kolorów ścian – przynajmniej w charakterze barw dominujących. Nie ma przeciwwskazań, aby kolorem takim podkreślić pojedynczy detal. Duże powierzchnie należy jednak pokrywać jasną farbą, która optycznie powiększy pomieszczenie i doda mu przestronności. Świetnie sprawdzą się tu zarówno przybrudzone biele, jak i szarości, błękity czy żółcie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata