• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  6 miesięcy temu  05.11.2021, ~ Administrator   

  Łazienka to pomieszczenie trudne w aranżacji, ale dzięki starannemu doborowi kolorów można w prosty sposób nadać mu konkretny wyraz.

  Łazienka to pomieszczenie trudne w aranżacji, ale dzięki starannemu doborowi kolorów można w prosty sposób nadać mu konkretny wyraz.

  Nawet mała łazienka dzięki odpowiednio dobranej kolorystyce może zyskać niepowtarzalny styl. Wystarczy postawić na któryś z czterech uniwersalnych odcieni: beż, purpurową szarość, przytłumioną zieleń lub pastelową czerwień.

  Niewielka kubatura łazienek i toalet sprawia, że są one szczególnie trudne w aranżacji. Efekt – podziwiany z bliskiej odległości – często odbiega bowiem od tego wyobrażonego, a kolory wydają się bardziej intensywne niż są w rzeczywistości. Zdaniem firmy Glidden istnieje jednak paleta kolorów, która sprawdzi się niemal w każdej łazience. Obejmuje ona cztery zaskakujące niekiedy odcienie – beż, purpurową szarość, przytłumioną zieleń i pastelową czerwień.

  Subtelny beż

  Delikatny beż wprowadzi w łazience spokojny, przytulny nastrój, a jednocześnie – dzięki odcieniowi purpury – doda nam energii i pewności siebie. Jako kolor neutralny świetnie komponuje się z całą paletą innych barw – od bieli i innych beży po brązy, czerń, niebieskości, a nawet odcienie szarości, purpury, różu, czerwieni, żółci, pomarańczy i zieleni. Sprawdzi się zarówno jako dominujący kolor ścian, jak i barwa dodatków, przy czym w tej pierwszej roli sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się większe.

  Purpurowa szarość

  Także szarości należą do tych kolorów, które dobrze komponują się z całą paletą innych barw, w tym różnymi odcieniami bieli, beżu i brązów. W lekko purpurowym wydaniu dodatkowo tworzą ciekawe kompozycje z innymi odcieniami szarości, wprowadzając do wnętrza wrażenie ciepła, uduchowienia i stabilności. Mogą być z powodzeniem stosowane jako główny kolor ścian lub barwa dopełniająca, eksponując inne odcienie.

  Przytłumiona zieleń

  Z szarością łączy przytłumioną zieleń kojące działanie, które sprawi, że każda kąpiel przyniesie nam uczucie relaksu i odnowy. Również i ona dobrze komponuje się z różnymi odcieniami bieli, beżu i brązu, a także z jasną zielenią, ciemną szarością i czernią. Można nią z powodzeniem pokrywać zarówno ściany i szafki łazienkowe, jak też pojedyncze detale, tworząc w ten sposób ciekawe akcenty kolorystyczne.

  Pastelowa czerwień

  Najodważniejsi mogą także poeksperymentować z mocniejszym kolorem pastelowej czerwieni, jednoznacznie kojarzącym się z kulturą meksykańską. W tym przypadku to czerwień odgrywa rolę koloru dominującego, a za jej dopełnienie mogą służyć biele, beże i róże, ale także np. zielenie, z którym tworzy efektywne, „roślinne” kontrasty. Czerwień jednoznacznie kojarzy się tu z energią i pewnością siebie, wprowadzając do wnętrza ciepłą, zapraszającą atmosferę.


  Subtelny beż, purpurowa szarość, stonowana zieleń i pastelowa czerwień to według Glidden Paints najbardziej uniwersalne kolory farb łazienkowych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...