• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  ponad rok temu  20.05.2021, ~ Administrator   

  Szare ściany w połączeniu z żywymi, żółtymi dodatkami dodadzą pokojowi dziecięcemu relaksującego charakteru. Źródło: Glidden Paints

  Szare ściany w połączeniu z żywymi, żółtymi dodatkami dodadzą pokojowi dziecięcemu relaksującego charakteru. Źródło: Glidden Paints

  Mimo że wielu rodziców stawia na klasyczne kolory, takie jak róż czy błękit, inni wolą podążać za trendami. A te w tym roku zdecydowanie zmierzają w kierunku uniwersalnych, ponadczasowych barw.

  Aranżacja pokoju dziecięcego jest trudniejsza niż może się wydawać. Nie dość, że pokutują tu stare przyzwyczajenia i tradycje (róż dla dziewczynki, błękit dla chłopca), to jeszcze nie ma klarownych zasad odnośnie tego, jakie kolory wolno, a jakich nie wolno stosować. Mówi się, że zbyt żywe, nasycone odcienie (np. czerwień) mogą zbytnio pobudzić malucha. Poza tym jednak wszystko jest dozwolone. Dlatego też projektanci i dostawcy farb dekoracyjnych tworzą swoje własne palety kolorów dedykowanych dzieciom i ich rodzicom.

  Neutralne szarości

  Choć kolor ten może wydawać się zbyt poważny i nudny do pokoju malucha, szarość ma jedną podstawową zaletę: można ją z powodzeniem stopniować, zestawiając ze sobą odcienie o różnej intensywności, a także łączyć z dodatkami w intensywnych, żywych barwach (jak np. żółć), które ożywią pomieszczenie. Dowiedziono też, że szarości działają relaksująco, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice chętnie spędzają czas w szarych pomieszczeniach.

  Uniwersalne zielenie

  Zieleń w niektórych regionach jest zarezerwowana dla rodziców, którzy nie chcą znać płci dziecka przed narodzinami i tym samym nie wiedzą, jaki kolor dla niego wybrać. Nie bez powodu zresztą: jest uznawana za kolor wyjątkowo uniwersalny, a jednocześnie zróżnicowany pod względem wydźwięku – w zależności od intensywności i zawartości ciepłych pigmentów. Jasne zielenie wprowadzają do wnętrza spokój i poczucie równowagi, zaś ciemne ewidentnie kojarzą się z naturą – zwłaszcza w zestawieniu z naturalnym drewnem.

  Pomarańcz dla małych i dużych

  W przeciwieństwie do błękitów i różów, pomarańcz ma tę podstawową zaletę, że może być świetną ozdobą zarówno pokoju małego, jak i dużego dziecka. A dodatkowo jednoznacznie kojarzy się z radością, ciepłem i latem, nie wywołując przy tym agresji ani pobudzenia charakterystycznego dla intensywnej czerwieni. Szczególnie dobrze prezentował się będzie w jasnych wnętrzach w zestawieniu z białymi, nowoczesnymi meblami.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata