Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.04 - 31.07 Julian

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  2 miesiące temu  27.01.2021, ~ Administrator   

  Jeśli gładką farbę pokryjemy dodatkowo bejcą, uzyskamy efekt laserunku – dekoracyjne przetarcia przypominające niedbale pomalowane ściany w greckich domach.

  Sposobów na uzyskanie ciekawego efektu na ścianach wewnętrznych jest wiele: można pomalować je na odważny, oryginalny kolor lub postawić na stonowane odcienie, ale z mocnym akcentem w postaci wyeksponowanej ściany. Ale można też pójść w inną stronę i pokryć zwykłą farbę dodatkową warstwą bezbarwnej lub zabarwionej na określony kolor bejcy, tworząc tzw. laserunek, czyli charakterystyczne przetarcia.

  Krok 1: przygotowanie ścian

  Pierwszym etapem prac będzie przygotowanie ścian do malowania. Jeśli chcemy jedynie nadać ciekawy efekt dotychczasowemu kolorowi, wystarczy ze ściany usunąć kurz i inne zanieczyszczenia. Jeśli natomiast zależy nam na całkowitej zmianie jej barwy, trzeba będzie najpierw pomalować ją na wybrany kolor z zastosowaniem konwencjonalnej farby do ścian wewnętrznych.

  Krok 2: przygotowanie bejcy

  Teraz przyszedł czas na wybór bejcy. Do tworzenia laserunku na ogół stosuje się produkty akrylowe i wodorozcieńczalne – bezbarwne lub z domieszką konkretnego koloru. Jeśli chcemy nadać ścianie określony odcień, należy bejcę wymieszać z kolorową farbą, testując różne kombinacje.

  Bejcę taką należy nakładać bezpośrednio na pomalowaną ścianę bez stosowania dodatkowych podkładów. Można ją także z powodzeniem wykorzystać do powlekania drewna bądź metalu.

  Krok 3: bejcowanie

  Na koniec czas na bejcowanie. Bejcę najlepiej nanosić na ścianę szerokim pędzlem. W zależności od oczekiwanego efektu można ją nakładać „na krzyż” lub zataczając pędzlem koła. Ważne, aby stosować konsekwentnie wybrany wzór na całej ścianie.

  Bejcowanie najlepiej rozpocząć od góry ściany i powoli schodzić ku dołowi, dzieląc powierzchnię na sekcje. Pamiętajmy, aby granice owych sekcji nakładały na siebie – dzięki temu unikniemy widocznych przejść między nimi.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony