• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  ponad rok temu  27.05.2021, ~ Administrator   

  Eksponując jedną ze ścian, nadamy nawet nieciekawemu wnętrzu oryginalny wyraz. Źródło: Dulux

  Eksponując jedną ze ścian, nadamy nawet nieciekawemu wnętrzu oryginalny wyraz. Źródło: Dulux

  Stworzenie jednej wyróżniającej się ściany jest stosunkowo proste – tym bardziej, że można to zrobić co najmniej na kilka sposobów.

  Tzw. ściana dekoracyjna to nic innego jak najbardziej wyróżniająca się powierzchnia pionowa w danym pomieszczeniu. Moda na ich tworzenie zapanowała już kilka lat temu i nic nie wskazuje na to, aby miała szybko przeminąć. Zwłaszcza że do wykonania tego typu dekoracji nie potrzeba wiele.

  Która ściana najlepsza?

  Pierwszym krokiem będzie oczywiście wybór odpowiedniej powierzchni. Najlepiej w roli dekoracyjnej wykorzystać tę ścianę, która w pierwszej kolejności przyciąga wzrok, np. ścianę z kominkiem. Lepiej unikać natomiast ścian z otworami okiennymi lub drzwiowymi, bo dodatkowe elementy odciągną uwagę widza od efektu wykreowanego na ścianie. Teraz pozostaje wybór jednej z trzech metod zdobienia.

  Odważne kolory

  Pierwszym sposobem na wyeksponowanie ściany jest pomalowanie jej na mocno kontrastujący, odważny odcień. Jeśli pozostałe powierzchnie utrzymane są w stonowanej, neutralnej kolorystyce, możemy tu z powodzeniem zastosować kontrastowy, głęboki kolor. Natomiast jeśli wnętrze już wcześniej zachwycało wyrazistością zastosowanych odcieni, najlepszy efekt uzyskamy, jeśli ścianę dekoracyjną pokryjemy farbą w nieco jaśniejszym lub nieco ciemniejszym kolorze korespondującym z barwą pozostałych ścian.

  Wzory i szablony

  Zamiast jednolitego odcienia możemy też zastosować kilka kolorów, aranżując je np. w motyw pasów lub ręcznie wymalowanych okręgów. Jeśli boimy się, że efekt naszych eksperymentów nie sprosta naszym oczekiwaniom estetycznym, możemy użyć gotowego szablonu malarskiego. Szeroki wybór tego typu szablonów dostępny jest m.in. w marketach budowlanych.

  Kreatywna tapeta

  Natychmiastowy efekt dekoracyjny możemy także uzyskać, powlekając jedną ścianę wzorzystą tapetą. W zależności od naszych upodobań możemy wybrać wyraziste wzory, kolory lub faktury albo postawić na bardziej subtelne efekty, np. motywy korespondujące z kolorem pozostałych ścian.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata