• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 24.01.2022-24.01.2023 Julian

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  ponad rok temu  31.03.2021, ~ Administrator   

  Jeśli nasze schody pomalujemy w kolorach tęczy, nadamy im nietuzinkowy, radosny wygląd. Źródło: Dulux

  Jeśli nasze schody pomalujemy w kolorach tęczy, nadamy im nietuzinkowy, radosny wygląd. Źródło: Dulux

  Klatka schodowa nierzadko zajmuje centralne miejsce w domu, podkreślając jego styl. Aby jeszcze bardziej ją wyeksponować, warto poeksperymentować z różnymi kolorami podstopnic.

  W starych domach schody na piętro zwykle znajdują się zaraz naprzeciw wejścia, stanowiąc centralny element głównego korytarza. Ale i w nowych projektach rzadko kiedy są one ukryte w głębi domu – najczęściej znajdują się gdzieś w okolicach wyjścia z salonu lub wręcz się z nim łączą, zapraszając do wejścia na piętro. Dlatego tym bardziej warto je wyeksponować i, umiejętnie łącząc kolory, podkreślić oryginalność zarówno ich samych, jak i ich właścicieli.

  Tęcza, dwa odcienie czy delikatne przejścia?

  W nowoczesnych wnętrzach możemy śmiało zaszaleć i pomalować każdą podstopnicę na inny kolor. Dzięki temu uzyskamy efekt energetycznej tęczy, żywo kontrastującej z minimalizmem otaczających schody pomieszczeń. Jeśli w naszych wnętrzach dominuje kilka przewodnich kolorów, możemy także dobrać barwę podstopnic tak, by korespondowała z kolorystyką całości. Można np. naprzemiennie pomalować podstopnice na dwa korespondujące ze sobą odcienie. Ciekawy efekt uzyskamy też, wprowadzając delikatne przejścia między kolorami, zaczynając od najjaśniejszych odcieni i z każdym stopniem schodząc ku ciemniejszemu. Ciekawy efekt gwarantowany!

  Od czego zacząć?

  Na drewnianych schodach lepiej nie eksperymentować. Jeśli chcemy wypróbować kilka różnych kolorów, zaopatrzmy się w próbniki, powleczmy nimi płaskie drewniane płyty i przyłóżmy do podstopnic. Sporo uwagi wymaga także dobór samej farby. Warto tu postawić na specjalistyczne produkty do drewna na bazie oleju, które zapewnią powleczonym powierzchniom wysoką odporność na ścieranie i blaknięcie.

  Jak malować?

  Samo malowanie jest stosunkowo proste. Jedyne, o czym warto pamiętać, to aby zawsze prowadzić pędzel zgodnie z kierunkiem ułożenia włókien drewna, a pracę zacząć od górnych stopni. Dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko, że przypadkowo zetrzemy właśnie nałożoną farbę. Powłokę najlepiej nanosić w dwóch warstwach, przestrzegając zalecanych przez producenta przerw między nakładaniem pierwszej i drugiej warstwy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata