• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  ponad rok temu  25.03.2021, ~ Administrator   

  Nowa kolekcja kolorów dublińskiej firmy Curator to propozycja dla tych, którzy chcą wprowadzić do domu nieco irlandzkiego klimatu. Prym w niej wiedzie oczywiście klasyczna irlandzka zieleń.

  Historia palety kolorów opracowanej przez irlandzkiego producenta jest dosyć nietypowa: firma nawiązała bowiem współpracę z 29 lokalnymi projektantami i rzemieślnikami, aby wspólnie z nimi stworzyć kolekcję barw, która odzwierciedla styl życia, pracy i twórczości na „zielonej wyspie”. Każdy kolor opowiada tu jakąś historię – jest mocno zakorzeniony w kulturze i wzornictwie Irlandii. A jednocześnie stymuluje dobry nastrój i poczucie komfortu.

  Królową palety jest oczywiście zieleń – narodowy kolor Irlandii. W sumie jest ona tu reprezentowana aż przez 18 odcieni – od jasnych i delikatnych po ciemne i nasycone. Wśród nich wyróżniają się zwłaszcza trzy oryginalne barwy: Dock Leaf, March Day i Moth Collar. Pierwszy bezpośrednio odwołuje się do koloru liści rodzimej irlandzkiej rośliny o tej samej nazwie, używanej do leczenia zmian skórnych. March Day nawiązuje do burzliwej historii wyspy, zwłaszcza zaś dnia św. Patryka, symbolizując odwagę i hart ducha. Z kolei w farbie Math Collar zapisana jest historia mody: kolor ten powstał na cześć irlandzkiej projektantki Jill De Burca i odnosi się do kolorystyki projektowanej przez nią odzieży.

  Cała paleta kolorów Curatora obejmuje 144 odcienie i jest dostępna na stronie internetowej firmy. Co ciekawe, każda barwa została opatrzona fotografią charakterystycznego elementu kultury lub natury Irlandii, który stanowił dla niej bezpośrednią inspirację.


  Każdy z kolorów nawiązuje do historii, kultury lub natury Irlandii i jest opatrzony ilustracją elementu, który stanowił dla niego inspirację.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata