• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 24.01.2022-24.01.2023 Julian

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  ponad rok temu  13.10.2020, ~ Administrator   

  Rodzina produktów SPEKTRA firmy Helios zyskała nowego członka: farba wykończeniowa SPEKTRA Termo Top zapewnia efektywną izolację cieplną ścian wewnętrznych, chroniąc je przed osadzaniem się wilgoci i rozwojem pleśni.

  Wilgoć i będące jej efektem ogniska pleśni na ścianach to nie tylko problem natury estetycznej: długotrwałe wdychanie zarodników pleśni sprzyja bowiem rozwojowi różnych dolegliwości układu oddechowego, w tym zapaleń płuc czy astmy. Dlatego zawilgocone ściany trzeba regularnie poddawać zabiegom odgrzybiania, osuszania i rekonstrukcji uszkodzonej powłoki.

  Do problemu tego można jednak także podejść inaczej: produkty z linii SPEKTRA Termo firmy Helios zostały stworzone specjalnie z myślą o zapobieganiu zawilgoceniu ścian. Dzięki zawartym w nim pustym w środku wypełniaczom tworzą warstwę izolacyjną, która utrzymuje ciepło, zapobiegając jego odprowadzaniu na zewnątrz. Dzięki temu ściana pozostaje ciepła, co ogranicza zjawisko osadzania się na niej wilgoci i zapobiega powstawaniu ognisk pleśni. Efektywna regulacja wymiany ciepła z otoczeniem umożliwia także utrzymanie stałej temperatury wnętrza – chłodu w lecie i ciepła w zimie, co ma pozytywny wpływ na wysokość kosztów ogrzewania i chłodzenia.

  Na system SPEKTRA Termo składa się masa szpachlowa do wykonania zasadniczej warstwy termoizolacyjnej o grubości do 4 mm oraz nowość – farba wykończeniowa SPEKTRA Termo Top. Pierwsza z nich dzięki dużej elastyczności nadaje się również do wypełniania niewielkich pęknięć na powierzchni ścian. Pokrytą nią ścianę można dodatkowo wyrównać przy zastosowaniu gładzi SPEKTRA Level Fine. Naniesiona na tak przygotowane podłoże, nowa powłoka SPEKTRA Termo Top znakomicie izoluje, reguluje wilgotność pomieszczenia, a dzięki jasnej kolorystyce odbija ponad 90% światła, dodatkowo rozświetlając wnętrze.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata