• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.04 - 31.07 Julian

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  2 miesiące temu  24.05.2021, ~ Administrator   

  Farrow & Ball – jedna z bardziej znanych brytyjskich marek farb dekoracyjnych i tapet – przechodzi na własność koncernu Hempel.

  Użytkownikom produktów marki Farrow & Ball zapewne zmiana jej właściciela nie zrobi większej różnicy. Może jednak przyczynić się do zwiększenia ich zasięgu i dostępności m.in. dzięki wykorzystaniu rozbudowanych łańcuchów dostaw i długoletnich relacji handlowych koncernu Hempel. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że Hempel od dłuższego czasu dąży do wzmocnienia swojej pozycji na rynku produktów dekoracyjnych, a zakup i rozwój marki Farrow & Ball jest do tego świetną okazją.

  Farrow & Ball to bardzo znana brytyjska marka farb dekoracyjnych i tapet z segmentu premium. Jej produkty charakteryzują się bogatą kolorystyką oraz ekologicznym charakterem, chętnie wykorzystywane przez prywatnych użytkowników, projektantów i instytucje kulturalne na całym świecie. W ubiegłym roku obroty firmy przekroczyły 100 mln euro.

  Zakup Farrow & Ball ma przybliżyć firmę Hempel do urzeczywistnienia jej celu na 2025 r., tj. podwojenia przychodów do 3 mld euro. – Jestem bardzo dumny, że poczyniliśmy kolejny krok na drodze do podwojenia wartości naszej firmy. Przejęcie Farrow & Ball to kolejny dowód na to, że konsekwentnie dążymy o zajęcia wiodącej pozycji w kluczowych segmentacji i rynkach docelowych – podsumowuje Lars Petersson, prezes i dyrektor wykonawczy Grupy Hempel.

  Zakup ma zostać sfinalizowany w drugiej połowie 2021 r. po spełnieniu wymogów formalnych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony