• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  ponad rok temu  29.03.2021, ~ Administrator   

  Tej wiosny Pantone stawia na dwa kolory – szarość i żółć, proponując, aby z ich mariażu uczynić motyw przewodni 2021 r.

  Tej wiosny Pantone stawia na dwa kolory – szarość i żółć, proponując, aby z ich mariażu uczynić motyw przewodni 2021 r.

  W tym roku Instytut Pantone postanowił wyłamać się ze schematu i zamiast jednego zaproponował dwa kolory roku – intensywną żółć i głęboką szarość.

  Od ponad 20 lat Instytut Pantone co roku wnikliwie bada przekazy medialne, kolekcje sztuki oraz aktualne trendy w modzie, stylu życia i rozwoju technologicznym, aby na tej podstawie ogłosić swoją propozycję koloru roku na kolejny sezon. W 2021 r. jego koloryści postawili jednak nie na jedną barwę, lecz mariaż dwóch kontrastowych kolorów – głębokiej szarości PANTONE 17-5104 Ultimate Gray i intensywnej żółci PANTONE 13-0647 Illuminating.

  Skąd ten pomysł? Kolory te, funkcjonując niezależnie, niosą ze sobą zupełnie inne przesłanie: Ultimate Gray symbolizuje stałość, solidność i ponadczasowość, zaś Illuminating zawiera w sobie radość i pozytywną energię. Połączone w zestaw, tworzą niecodzienną kombinację hartu ducha, aspiracji i nadziei na lepsze czasy, dobrze oddając uczucia i potrzeby ludzi w dobie pandemii.

  Głębsza interpretacja każe w szarości widzieć także synonim mądrości, doświadczenia i inteligencji, zaś w żółci – emanację wnikliwości, innowacyjności i intuicji, wskazując, że tak właśnie w 2021 r. rodzić się będą innowacje, nowe kierunki myślenia i rewolucyjne koncepcje. I być może sporo w tym prawdy, biorąc pod uwagę wpływ, jaki propozycje Pantone wywierają na różne obszary przemysłu, mody i życia codziennego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata