Szukaj

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  8 dni temu  18.11.2020, ~ Administrator   

  Aby wyeksponować, a jednocześnie zabezpieczyć ceglaną ścianę, można ją pokryć lakierem bezbarwnym lub pomalować. Trzeba jednak wiedzieć, jak się do tego zabrać.

  Podczas remontu starego domu lub aranżacji industrialnego wnętrza warto postawić na cegłę, która – odpowiednio wyeksponowana – doda mu uroku, a jednocześnie podkreśli jego oryginalny charakter. O ile jednak kładziona od podstaw, nie wymaga zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych, o tyle w przypadku starych murów ukrytych wcześniej pod elewacją stan cegły może być bardzo różny. Dlatego niekiedy najlepszym wyjściem jest uzupełnienie ubytków, a następnie pokrycie ceglanej ściany wybranym kolorem – zbliżonym do oryginalnego lub wręcz przeciwnie: kontrastującym z resztą otoczenia.

  Krok 1: Czyszczenie

  Zanim położymy farbę, ceglaną ścianę trzeba dokładnie wyczyścić – najlepiej z użyciem wody, która bez problemu usunie brud i kurz. Jeśli cegła jest mocno zabrudzona, warto zastosować myjkę ciśnieniową. Następnie trzeba usunąć wszelkie białe osady (sól) za pomocą twardej szczotki, a pleśń spryskać roztworem wody i wybielacza. Aby na trwałe pozbyć się jej ognisk, preparat najlepiej pozostawić na ścianie na ok. 20 minut, a następnie zetrzeć twardą szczotką.

  Krok 2: Przygotowanie powierzchni

  Teraz czas na wypełnienie wszystkich pęknięć. Nie zapomnijmy też o zabezpieczeniu okolicznych powierzchni folią malarską lub papierem gazetowym. Na tak przygotowaną ścianę nakładamy primer i czekamy, aż wyschnie.

  Krok 3: Nakładanie farby

  Do malowania cegieł najlepiej użyć akrylowej farby fasadowej lub lateksowej farby do wnętrz. Zwykle do efektywnego pokrycia ściany wystarczy jedna warstwa powłoki, jednak jeśli po malowaniu nadal widoczne są jaśniejsze miejsca, trzeba nałożyć jeszcze jedną warstwę.

  Farbę nakładamy pistoletem, wyrównujemy wałkiem, a przestrzenie trudnodostępne wypełniamy za pomocą pędzla. Na koniec pozostaje poczekać, aż farba w pełni wyschnie i w razie potrzeby nałożyć drugą warstwę.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Cegła jak malowana
  Cegła jak malowana
  Cegła jak malowana
  Cegła jak malowana
  Cegła jak malowana

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony