Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.04 - 31.07 Julian

  Farby dekoracyjne

  Artykuły branżowe

  Farby dekoracyjne

  2 miesiące temu  12.02.2021, ~ Administrator   

  Nasze biuro oddaje naszą osobowość. Urządźmy je więc tak, by zachęcało nas do pracy. Fot. CIN

  Nasze biuro oddaje naszą osobowość. Urządźmy je więc tak, by zachęcało nas do pracy. Fot. CIN

  W czasach, gdy praca z domu stała się codziennością, umiejętność szybkiej aranżacji domowego biura może nam przynieść nieocenione korzyści.

  Jeszcze przed rokiem nikt nie podejrzewał, że z dnia na dzień nasze domy zamienią się w miejsce pracy. A to wymaga odmiennego podejścia do aranżacji przestrzeni, tak aby wygospodarować i urządzić ją w sposób sprzyjający nie tylko relaksowi, ale także skupieniu bądź kreatywności – zależnie od tego, czym zajmujemy się zawodowo. Nie w każdym wnętrzu czujemy się bowiem równie dobrze. To, jak udekorujemy swoje domowe biuro, będzie więc miało kluczowy wpływ na naszą efektywność w realizacji obowiązków zawodowych.

  Podstawową zasadą przy projektowaniu domowego biura jest to, że musi się ono wpisywać w pozostałą przestrzeń i dobrze komponować z innymi pomieszczeniami. Realizacja tego zadania powinna nam przyjść łatwo: w zależności od tego, jaki styl lubimy, tak też aranżujemy większość przestrzeni wokół nas. I tak też powinno wyglądać nasze miejsce pracy. Jeśli lubimy minimalizm, trzymajmy się go także w biurze. Podobnie: jeśli cieszą nas klasyczne wnętrza, urządźmy tak naszą przestrzeń do pracy.

  Ważne jest, aby nie była ona nudna czy monotonna. Wprawdzie puste, jasne przestrzenie ułatwiają koncentrację, ale nie zachęcają do pracy. Nawet minimalistyczne wnętrza nie powinny być idealnie białe – wprowadźmy do nich odrobinę koloru, która aktywuje nasz mózg do sprostania codziennym wyzwaniom. Jeśli wykonujemy kreatywny zawód, postawmy na żółcie; jeśli chcemy się wyciszyć, lepszym wyborem będą błękity, zielenie i róże. Zaś pomarańcze dodadzą nam energii i pobudzą do życia.

  Pamiętajmy jednak, żeby nie przedobrzyć: intensywne kolory powinny stanowić jedynie dodatek. Dobrze sprawdzą się więc np. na dywanie, ramach obrazów, akcesoriach biurowych czy tkaninach. Stosowane w nadmiarze, narażą nas jednak na nadmiar bodźców.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony